• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Pielęgnice :)

#7
(09-03-2014, 19:30 PM)DinopPL napisał(a): Witam , jestem posiadaczem 270 L akwa panoramicznego , jak narazie jest schowane Wink akwa przejsciowe które teraz bede obsadzał ma 112 L a bedzie w nim : 
- p. cytrynowa [ z 4 młode osobniki]
- kirysy pstre 
Smile akwa jak napisałem przejsciowe potem do 270 lecą Smile może być obsada? wole by było kolorowo i mało tyb Smile zamias zupy rb. Smile 
gdy rybki dosiągna 15 cm wpuszcze je do docelowego Smile 

teraz małe pytania co do akwa . jakie podłoże by było odpowiednie dla nich , by mogly kopac itd nie chce korzeni bo brudza wode [juz sie na tym zawiodłem ;/ ] 
Filtr do 270 kubełkowy a do 112 wewnetrzny 750/lh Smile kubełkowego nie pamietam ;P , 



O sobie Smile
jestem nowym użytkownikiem tego forum , mam 14 lat i moje Hobby to akwarystyka Wink nie dawno miałem pyszczaki które sprzedałem Wink,teraz chce zająć się pielegnicami a dokładniej mówiąc cytrynowe i może inny gat. Smile , w sobotke jadę do hodowcy który ma na sprzedaż te cytrynki  , mają one 6 cm dl. , kupie 4-5 szt. hodowca prywatny ;D 
 

pozdr i dziękuje za odp. Wink 
WitajSmile. Pielęgnice cytrynowe to niesamowite ryby. Widziałem na własne oczy jak bardzo opiekowały sie potomstwem i jak zażarcie go broniły. Mieszkały razem z młodymi cichla ocellaris i gdy tylko któraś z nich zbyt blisko podpłynęła dostawała tęgie baty. Cytryna to duża i silna pielęgnica,podobno bardzo inteligentna. Rośnie do ponad 35 cm długości i jest bardzo aktywna dlatego wymaga dużego zbiornika a twoj 270 litrowy baniak jest za mały na chów tych ryb,będą sie męczyć w takim litrażu. Jeśli dysponowałbyś zbiornikiem np 375 litrowym mógłbyś pokusić sie o hodowlę pary tych pielęgnic. 375 litrów o powierzchni dna 150cmx50cm to minimum. To są na prawde duże i ruchliwe ryby. Do Twojego akwarium idealnie pasowałyby Meeki, Zebry czy Miodowe. Przemyśl dobrze zanim popełnisz błąd. Pozdrawiam
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Wiadomości w tym wątku
Pielęgnice :) - przez DinopPL - 09-03-2014, 19:30 PM
RE: Pielęgnice :) - przez oldmobil - 09-03-2014, 20:12 PM
RE: Pielęgnice :) - przez mei - 09-03-2014, 20:32 PM
RE: Pielęgnice :) - przez oldmobil - 09-03-2014, 21:47 PM
RE: Pielęgnice :) - przez Kris1984L - 09-03-2014, 20:46 PM
RE: Pielęgnice :) - przez DinopPL - 09-03-2014, 21:57 PM
RE: Pielęgnice :) - przez MiChAl29 - 20-03-2014, 20:54 PM

Skocz do:


Browsing: 1 gości