• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Oko za mgłą u akary pomarańczowopłetwej

#1
Otóż mój samiec akary pomarańczowopłetwej ma oko za mgłą, a koło gałki coś co wygląda jak wata. Parę dni temu też to miał (nie jestem pewny ale wydaje mi się, że przy drugim oku), ale mu przeszło, teraz wygląda że wróciło... Czy wiecie czym to może być spowodowane?

Opis zbiornika znajduje się w temacie do którego prowadzi link z mojego podpisu. Akwarium jest dość nowe, więc pierwszy mój pomysł był taki, że może to wina parametrów wody. Szczególnie, że gdzieś dwa tygodnie temu rybki delikatnie się ocierały o korzenie, podmieniłem wtedy wodę parę razy i ocieranie się skończyło. Teraz również podmieniłem, jednak póki co bez efektu. Mam kropelkowe testy JBL (choć mają swój czas i przypuszczam, iż mogą być po dacie ważności), którymi wykonałem testy i wyniki są następujące:
NO2: 0,05
NO3: 5-10
Dla porównania zmierzyłem parametry wody w kranie i wyszło tak:
NO2: 0,05
NO3: 1
Sam nie wiem co o tym myśleć. NO2 wiem, że powinno być zero, ale jakoś nie widzę zeby z tych kropel uzyskać kolor tak jasno żółty... Nawet w kranie (swoją drogą dwa pierwsze kolory testu JBL są jak dla mnie identyczne).

Drugim moim pomysłem było przypuszczenie, iż to może jakaś nagła zmiana pH, gdyż mam teraz duży korzeń i widzę, że to chyba on zaczyna dość barwić wodę. Niemniej i tu wykonałem pomiar otrzymując pH równe 7,5, identyczne otrzymałem dla wody z kranu.

Czy powodem może być któryś w powyższych czynników? Albo może to jest jakaś choroba? Będę wdzięczny za pomoc.

Dodam, że reszta ryb wygląda na idealnie zdrowe, mają apetyt, pływają spokojnie, płetwy mają ładnie rozłożone. Sam samiec akary w sumie poza tym okiem też wygląda na w pełni zdrowego.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Wiadomości w tym wątku
Oko za mgłą u akary pomarańczowopłetwej - przez Drizzt - 17-01-2013, 01:09 AM

Skocz do:


Browsing: 1 gości