• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: "płytka tanga"

#6
Nie, nie myślałem wtedy o fotkach, zresztą dość sceptycznie podchodziłem do tego "projektu".
Jest to zewnętrzna skrzynka ze skleiki.
Robiłem ją na szybko praktycznie z 0 nakładem, jedyny koszt to "mikrowkrętki" i klej do kolców na ptaki ( piekielnie mocny i nietoksyczny).
Środek jak pisałem to pozostałość starego tła wewnętrznego mariny czarna skałka, łatwo było w nim wycinać obrysy na wklejenie naturalnych serpercanitów ( w sumie 3) przyklejonych do pleców (przez co jest bardzo ciężkie) Na to tło doklejałem jeszcze kawałki innych teł ze zlikwidowanych baniaczków ( a trochę ich przez życie miałem).
Początkowo myślałem, że ciepłe ledy wydobędą głębię, ale szybko zamieniłem je na zimne, musiałem podnieść je też o 3 cm bo nie mogłem zamaskować "widoczności" ledów przez wodę przy równym obrysie skrzynki z szybą.
Co prawda mam tam rzepowe paski i możliwość mocowania "nawisów", ale to nie wytrzymuje zderzenia z pracami porządkowymi.

Baniaczek ma właśnie taką wysokość gdyż od początku dedykowany był właśnie sumikom.
Jednak szybko dało się zauważyć "dzienną pustkę" dla tego zostały wprowadzone callochromisy.
Ich ADHD doskonale wypełnia moją toń pomimo, że to piaskówki. Obecnie już są za duże ( wielokrotne tarła przez co dodatkowe parcie na substrat, a to już zbyt wiele, więc wylatują).
Zobaczę jeszcze co będzie po wprowadzeniu cyclurusów, ale z czasem chyba wprowadzę pumilusy i niestety jakieś pierzaste chwasty.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Wiadomości w tym wątku
"płytka tanga" - przez miewan - 03-05-2014, 11:42 AM
RE: "płytka tanga" - przez w-2 - 03-05-2014, 13:08 PM
RE: "płytka tanga" - przez AndrzejS - 03-05-2014, 15:33 PM
RE: "płytka tanga" - przez mei - 03-05-2014, 16:21 PM
RE: "płytka tanga" - przez bartosz29 - 03-05-2014, 17:46 PM
RE: "płytka tanga" - przez miewan - 03-05-2014, 18:13 PM
RE: "płytka tanga" - przez piotrK - 03-05-2014, 18:18 PM
RE: "płytka tanga" - przez miewan - 03-05-2014, 19:32 PM
RE: "płytka tanga" - przez piotrK - 03-05-2014, 21:49 PM

Skocz do:


Browsing: 1 gości