• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: [Obsada + aranżacja 200l]

#4
No tak. Ja sie skupilem na zdaniu cyt. "nie chcialbym jej za bardzo zmiekczac i barwic", ale z RO to rzeczywiscie nie bedzie problemu chociaz same korzenie liscie tez dadza troche koloru do wody. Jezeli ma byc na maxa biotopowo to polecam ten filmik moze cos podpowie ;-)

 Swoja droga robisz zbiornik ktory mi tez sie teraz zamarzyl. Ja sobie wymyslilem ze taki 2 m nawet na 50 cm szeroki i 40 wysoki bylby ok. Z dwa gatunki jakis pielegnic i do tego 3 moze 4 gatunki lawicowe z tego samego regionu czy konkretnej rzeki.  2m dlugi dlatego bo wtedy mozna pogodzic ,tak mi sie wydaje terytoria ktore ryby sobie obiora i poszalec troche z aranzacja.

Edit: Ja juz nie wierze w zadne lagodne pielegnice w zbiornikach 100 cm . Kilka razy probowalem godzic np dwie pary albo samca i dwie trzy samice z roznych gatunkow i zawsze byla wojna. Ostatnie moje proby to byly dwie pary MEKKi w takim zbiorniku wlasnie i wyszla jak zwykle dupa . Do Twojego zbiornika (mam podobny) jedna para pielegnicowatych wybierz cos na dno i wpusc jakas lawice - to takie moje zdanie . Wspomnialem juz ja nie jestem jakims znawca i moze ktos z wiekszym doswiadczeniem i wiedza cos doradzi madrzejszego.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Wiadomości w tym wątku
[Obsada + aranżacja 200l] - przez Kraft - 11-07-2017, 13:15 PM
RE: [Obsada + aranżacja 200l] - przez Rivulatus darek - 11-07-2017, 19:09 PM
RE: [Obsada + aranżacja 200l] - przez Kraft - 13-07-2017, 09:12 AM
RE: [Obsada + aranżacja 200l] - przez Rivulatus darek - 13-07-2017, 21:12 PM
RE: [Obsada + aranżacja 200l] - przez Kraft - 18-07-2017, 11:45 AM

Skocz do:


Browsing: 1 gości