Cichlidae.pl - podyskutujmy o pielęgnicach
Silikon bezbarwny czy czarny - Wersja do druku

+- Cichlidae.pl - podyskutujmy o pielęgnicach (https://cichlidae.pl)
+-- Dział: Dyskusje ogólne (https://cichlidae.pl/forum-46.html)
+--- Dział: Technika akwarystyczna (https://cichlidae.pl/forum-33.html)
+--- Wątek: Silikon bezbarwny czy czarny (/thread-8122.html)

Strony: 1 2


Silikon bezbarwny czy czarny - Przemku - 22-03-2017

Cześć
Jest to mój pierwszy post więc chciałbym wszystkich serdecznie przywitać.
Planuje zakup akwarium 500l z przodem i bokiem opti - czy brać silikon transparentny czy tradycyjny czarny. Bezbarwny podobno na początku wygląda dobrze ale szybko traci swoje zalety i zachodzi zielonym nalotem. Jeśli ktoś może potwierdzić/ zaprzeczyć będę wdzięczny.
Z góry dzięki za wszystkie sugestie.


RE: Silikon bezbarwny czy czarny - tatakuby - 22-03-2017

Oczywiście że bezbarwny sylikon będzie wygladał o wiele ładniej i estetyczniej. 
Natomiast znam kilka osób które miały problem z bezbarwnym sylikonem i po jakimś czasie widać na nim powstające pęcherzyki powietrza. Nie wiem czy to zależy od silikonu czy wykonawcy. Osobiście jak by mi zależało na akwarium z frontem opti to na pewno wziął bym sylikon transparentny Smile A że mi nie zależy na froncie opti to zawsze biorę sylikon czarny Wink


RE: Silikon bezbarwny czy czarny - Christo - 22-03-2017

bezbarwny bieleje, ale raczej lat na to trzeba


RE: Silikon bezbarwny czy czarny - Bernard - 22-03-2017

A ja myślę zupełnie inaczej. Czarny i tylko czarny Smile
Przemku - dobrze piszesz z tym nalotem. Czarny po 10 latach wygląda tak samo dobrze jak pierwszego dnia. Dobrze komponuje się z czarną pokrywą - oczywiście jeśli pokrywa jest czarna Smile


RE: Silikon bezbarwny czy czarny - leszko - 22-03-2017

Mam porównane - w kilku szkłach mam bezbarwny a w kilku czarny.
Czarny jest o wiele lepszy - zero nalotów, przebarwień.
Bezbarwny jak podejdzie np zieleniną to nie domyjesz.

Ja osobiście polecam czarny.


RE: Silikon bezbarwny czy czarny - adams2121 - 22-03-2017

Do jednego ze szkieł wybrałem przód Opti - silikon oczywiście czarny .
patrzysz na akwarium przez szybę czy przez krawędź żeby zobaczyć różnice .


RE: Silikon bezbarwny czy czarny - sagan - 23-03-2017

Czarny silikon nie robi jakiegoś złego efektu moim zdaniem. Ja bym nie kombinował z bezbarwnym, chociaż nigdy nie miałem go w swoich akwariach.


RE: Silikon bezbarwny czy czarny - Draughtell - 23-03-2017

bezbarwny jest fajny jak sie  widzi akwarium z kilku stron, nie ma tego efektu "ramki". Ale jak się  patrzy na akwarium tylko z przodu to czarny w zupełności wystarcza


RE: Silikon bezbarwny czy czarny - Przemku - 23-03-2017

Dzięki wszystkim za uwagi, chyba się jednak zdecyduję na czarny. Mam bardzo twardą wodę w kranie więc o przebarwienia nie trudno a dodatkowo gdzieś wyczytałem, że jest trwalszy. Na baniak będę patrzył głównie przez front więc jakoś przeżyję te czarne narożniki.  Teraz tylko cierpliwie czekać aż się sklei, wyschnie i do mnie dojedzie.


RE: Silikon bezbarwny czy czarny - Pablito - 23-03-2017

(23-03-2017, 13:33 PM)Przemku napisał(a): Dzięki wszystkim za uwagi, chyba się jednak zdecyduję na czarny. Mam bardzo twardą wodę w kranie więc o przebarwienia nie trudno a dodatkowo gdzieś wyczytałem, że jest trwalszy. Na baniak będę patrzył głównie przez front więc jakoś przeżyję te czarne narożniki.  Teraz tylko cierpliwie czekać aż się sklei, wyschnie i do mnie dojedzie.
skoro patrzysz głównie przez front, to opti na bokach niepotrzebne.