Cichlidae.pl - podyskutujmy o pielęgnicach
Kubełek do akwarium 1000l - Wersja do druku

+- Cichlidae.pl - podyskutujmy o pielęgnicach (https://cichlidae.pl)
+-- Dział: Dyskusje ogólne (https://cichlidae.pl/forum-46.html)
+--- Dział: Technika akwarystyczna (https://cichlidae.pl/forum-33.html)
+--- Wątek: Kubełek do akwarium 1000l (/thread-6941.html)

Strony: 1 2 3 4 5 6


Kubełek do akwarium 1000l - filas - 01-04-2016

Doszedłem do wniosku, że muszę doposażyć moje akwaria w kubełki. Filtracja na samych głowicach z gąbkami jest jednak męcząca i mało stabilna, gąbki często muszę płukać. Ponieważ nie jestem na bieżąco z dzisiejszymi "wynalazkami" to chętnie posłucham opinii na temat kubełków jakie byście polecali do akwarium o pojemności 1000 litrów.
Oczywiście głowice z gąbkami nadal zostaną w akwariach.

W grę wchodzą również sprzęty używane Wink


RE: Kubełek do akwarium 1000l - mfryga - 01-04-2016

Eheim 2080. Miałem ten filtr w akwarium o podobnych gabarytach i jak dla mnie jest rewelacyjny. Mam go od 6 lat i nadal sprawuje się rewelacyjnie ale teraz działa w kostce 125l a za chwilę będzie działał w 300l kostce. Dziękuję mojej Żonie że nie pozwoliła mi go sprzedać jak likwidowałem duży zbiornik.


RE: Kubełek do akwarium 1000l - MatB - 01-04-2016

Jak to ma być biolog to nic lepszego jak eheim 2260 jeszcze nie wyprodukowano. Nie ma chyba i nie było w produkcji filtra o tak wielkim złożu. No i pompa tez niczego sobieSmile


RE: Kubełek do akwarium 1000l - Christo - 01-04-2016

Albo kilka mniejszych 2217 (mogą być szeregowo). Ile to już w zależności od obsady. Jak używka to tylko Eheim.


RE: Kubełek do akwarium 1000l - romanneq - 01-04-2016

Ja mam od 2 lat fluvala fx6 w akwarium 720 litrów i sprawuje się mega. Ogromna wydajność i pojemność koszy też niczego sobie. Znajomy ma w akwarium 1200 litrów starszy model czyli fx5 który śmiga bez przerwy już 6 lat i nie dołożył do filtra nawet grosza Smile Polecam! Big Grin


RE: Kubełek do akwarium 1000l - filas - 01-04-2016

Łączenie kilku mniejszych kubełków nie wchodzi w rachubę, nie mam na to miejsca.

Z dotychczas wypisanych kubełków najbardziej pasują Fluval FX6 i Eheim 2260 - znacie coś jeszcze sensownego na rynku?
Podstawowe parametry podawane przez producenta:

Fluval FX6 - 1100 pln
wydajność 3500l/h
pojemność 20l
moc 41W

Eheim 2260 - cena 1350 pln
wydajność 2400l/h
pojemność 23l
moc 65W

Eheim faktycznie pojemnościowo wygrywa, jednak nie wielka jest różnica. Wydajność oba filtry mają wystarczającą jednak co mnie zaskoczyło we Fluvalu to sporo mniejsza moc pompy a co za tym idzie mniejszy pobór prądu !!! Również cena jest na korzyść dla Fluvala - pytanie jaka jest praktyczna różnica między tymi filtrami.


RE: Kubełek do akwarium 1000l - Rysiek - 01-04-2016

Fill.... nie wieżę że Ty tu piszesz takie rzeczy Huh
Chcesz wchodzić przy swoich możliwościach w zakupy prądożernych jakby nie było filtrów.
I jakby nie było ograniczających....sklej coś z ociekiem , zraszaniem etc. na wstępnej komorze z watą plus złoże i kropka.
Daj pompę za 300zł 25 wat i amen.
Na koniec idź na grilla Smile


RE: Kubełek do akwarium 1000l - tatakuby - 01-04-2016

(01-04-2016, 17:47 PM)Rysiek napisał(a): Fill.... nie wieżę że Ty tu piszesz takie rzeczy Huh
Chcesz wchodzić przy swoich możliwościach w zakupy prądożernych jakby nie było filtrów.
I jakby było ograniczających....sklej coś z ociekiem , zraszaniem etc. na wstępnej komorze z watą plus złoże i kropka.
Daj pompę za 300zł 25 wat i amen.
Na koniec idź na grilla Smile

O tym samym pomyślałem Wink Ale Rysiu Filip chyba ma dość pier... sie ze szkłami , klejeniami ... Woli wydac kafla , zasypać i włączyć wtyczkę ... i wtedy iśc na grilla.

No chyba ze nie ma miejsca?


RE: Kubełek do akwarium 1000l - jarokol - 01-04-2016

nie jestem pewnie ale na beczke to Filas nie ma tyle miejsca


RE: Kubełek do akwarium 1000l - piotrK - 01-04-2016

Eheim 2260 jest głośny, wiem, że akwaria nie stoją w domu ale ten filtr nadaje się do typowych hodowlanych pomieszczeń, a nie fishroomu służącego do relaksu. Nie wiem jaki jest w tym względzie fluval, ale przypuszczam, że cichszy. Eheim jest niezmieniany od 30 lat Wink