Cichlidae.pl - podyskutujmy o pielęgnicach
Paretroplus menarambo - Wersja do druku

+- Cichlidae.pl - podyskutujmy o pielęgnicach (https://cichlidae.pl)
+-- Dział: Prezentacje (https://cichlidae.pl/forum-23.html)
+--- Dział: Prezentacje pielęgnic (https://cichlidae.pl/forum-27.html)
+---- Dział: Inne rejony Afryki, Madagaskar, Azja (https://cichlidae.pl/forum-61.html)
+---- Wątek: Paretroplus menarambo (/thread-6878.html)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41


RE: Paretroplus menarambo - piotrK - 02-04-2016

Powiem wam, że jest jeszcze lepiej. W książce "The Endemic Cichlids of Madagascar" Nourissat i de Rham piszą o P. menarambo, że ze względu na swoją niską agresję para może mieszkać w... 200 litrach.


RE: Paretroplus menarambo - wet-aqua - 03-04-2016

Dzisiaj zostały przeniesione do nowego ,większego akwarium.Nadal bardzo ruchliwe.Trochę słaba ostrość.


RE: Paretroplus menarambo - piotrK - 03-04-2016

Faktycznie ciągną się za nimi (niektórymi) gluty. Rozumiem, że wszystkie jedzą?


RE: Paretroplus menarambo - wet-aqua - 04-04-2016

Szczęśliwie wszystkie jedzą z dużym zapałem.Dotychczasowe straty to jedna ryba,która była badana.Akualny stan ilościowy to 52 szt (minus 10 szt. dla Damiana do odbioru w najbliższą sobotę lub niedzielę).Od jutra kolejne odrobaczanie.Złapały troche więcej żółtawgo koloru i pojawiaja się ślady barwniakę podrosły ,co mniej widać po przeniesieniu z 240 l do 570 l. Pływają w pH 7,4-7,5 i 750-790 mS. Jeszcze sporo pracy.Widać różnice we wzroście, ale te które były najsłabsze powoli nadrabiają.Jeżeli ktoś usłyszy o możliwości zakupu Paretroplus (Lamena) nourissati ,to bardzo proszę o informacje. Poszukuje 10 szt. tych ryb (najlepiej liga młodzieżowa)


RE: Paretroplus menarambo - filas - 04-04-2016

(04-04-2016, 06:33 AM)wet-aqua napisał(a): ... Jeżeli ktoś usłyszy o możliwości zakupu Paretroplus (Lamena) nourissati ,to bardzo proszę o informacje...

Pytałem jednego z Belgii i drugiego z Niemiec, niestety nie posiadają żadnych informacji aby ktoś w ich gronie miał te ryby. Co prawda to centralsowi maniacy ale mają znajomości więc nie będzie łatwo.


Odpowiedź od Vkc cichlid:

"Filip Hello, at this moment, nourissati, hard to get.. We can buy, Damii, Kieneri..and have in stock Maculatus.. Something Elsevier, maybe.., we have possibilities for Rheoheros lengtinosus, maybe you're interessted.. Best regards, Hans"

może warto podjąć dialog, przynajmniej będą czujni Smile


RE: Paretroplus menarambo - piotrK - 04-04-2016

Obydwa gatunki Paretroplus o których wspomnieli to ciekawe ryby. Odmiana P. damii rozmnażana w EU ma przepiękne ubarwienie godowe, a P. kieneri to jedyny Paretroplus niewymagający dużych zbiorników.


RE: Paretroplus menarambo - wet-aqua - 04-04-2016

(04-04-2016, 21:12 PM)filas napisał(a):
(04-04-2016, 06:33 AM)wet-aqua napisał(a): ... Jeżeli ktoś usłyszy o możliwości zakupu Paretroplus (Lamena) nourissati ,to bardzo proszę o informacje...

Pytałem jednego z Belgii i drugiego z Niemiec, niestety nie posiadają żadnych informacji aby ktoś w ich gronie miał te ryby. Co prawda to centralsowi maniacy ale mają znajomości więc nie będzie łatwo.
Dziękuje.To będzie trudna sprawa .Szukam w Niemczech i Holandii.Mam niestety słabe kontakty we Francji ale czekam na informacje od starych znajomych   ,którzy znają tam sporo akwarystów.Z pewnością nie odpuszcze i któregoś dnia te ryby będą pływać u mnie w towarzystwie P.menarambo.


RE: Paretroplus menarambo - filas - 04-04-2016

Wet-aqua pewnie pisałeś jak ja dopisałem kolejny post Smile
Vkc podjęło temat i może warto z nimi pogadać czasami o tych rybach aby pamiętali i mieli je na uwadze .


RE: Paretroplus menarambo - wet-aqua - 04-04-2016

Masz na myśli Van Kulen Cichliden z Holandii bo jakoś sie pogubiłem?


RE: Paretroplus menarambo - filas - 04-04-2016

tak, dopisałem to jak mi po jakimś czasie odpisali a forum połączyło posty, Ty w tym czasie pisałeś swojego posta Smile