Cichlidae.pl - podyskutujmy o pielęgnicach
Paretroplus menarambo - Wersja do druku

+- Cichlidae.pl - podyskutujmy o pielęgnicach (https://cichlidae.pl)
+-- Dział: Prezentacje (https://cichlidae.pl/forum-23.html)
+--- Dział: Prezentacje pielęgnic (https://cichlidae.pl/forum-27.html)
+---- Dział: Inne rejony Afryki, Madagaskar, Azja (https://cichlidae.pl/forum-61.html)
+---- Wątek: Paretroplus menarambo (/thread-6878.html)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41


RE: Paretroplus menarambo - stafe - 15-08-2016

(14-08-2016, 20:39 PM)piotrK napisał(a): Ja mogę pisać choć nie wiem w tej chwili czy brałbym cokolwiek, ale Lamena kusi...

Na pewno we wcześniejszej rozmowie wspominał coś o znajomym który ma firmę bo on sam by się tego nie podjął. trzeba ustalić co miałbym napisać.
Tak więc Piotr ustal jaka cena wchodzi w grę oraz czy Jim będzie chciał załatwić weterynarza oraz ewentualnie zorganizować transport lub tylko podjechać na lotnisko.

Wiem, że to być może zbyt wiele dla niego, ale inaczej nie ma możliwości. Bez weterynarza nie przejdzie, a nie wyobrażam sobie organizować tego z PL Wink

Resztę mogę wziąć na siebie Wink


RE: Paretroplus menarambo - sensej - 15-08-2016

Jak będziecie mieć liste gatunków i ewentualne ceny to dajcie tutaj znać, może wtedy pojawią się dodatkowi chętni, a to pozwoli rozłożyć koszta ;-)


RE: Paretroplus menarambo - tatakuby - 16-08-2016

Ale sie temacik ciekawy zrobił Big Grin
Załatwiajcie załatwiajcie ja Wam wiernie kibicuję Wink


RE: Paretroplus menarambo - wet-aqua - 16-08-2016

(16-08-2016, 16:29 PM)tatakuby napisał(a): Ale sie temacik ciekawy zrobił Big Grin
Załatwiajcie załatwiajcie ja Wam wiernie kibicuję Wink
Kibicuj proszę to może się wszystko uda załatwić.


RE: Paretroplus menarambo - piotrK - 16-08-2016

No to tak. Jim ma łącznie około 350 młodych nourissati, ale z tego 150 to narybek wielkości 1 cm, a reszta dopiero się wykluła. Wg niego do transportu powinny mieć około 3 cm. Dlatego trzeba będzie jeszcze poczekać. Myślę że nourissati to najważniejszy gatunek, więc sądzę że na nim warto się skupić i ściągnąć go jak najwięcej, bo na pewno będą nim zainteresowani nie tylko Polacy.

Poza tym ma jeszcze ~80 Etroplus canarensis i dużo młodych menarambo (może warto byłoby wymieszać krew?).

Ceny jeszcze nieustalone ale "Chcę być w porządku" i mam zostać poinformowany.

To tyle na razie. Smile


RE: Paretroplus menarambo - filas - 16-08-2016

No widzicie dziady Tongue tak gadaliście, że nie bo .... nie ... a proszę, prawdopodobnie Jim z Nas skóry nie zedrze bo ma świadomość, że zupy sobie nie nagotuje a tylko pomoże biednym akwarystom z Polski Smile Moim zdaniem trzeba brać grupowo te nourisaty tyle ile ich jest w stanie rozsądnie zapakować a potem będziemy się "bili" każdy  o swoje Wink


RE: Paretroplus menarambo - wet-aqua - 17-08-2016

Dobra wiadomość Piotrze .Podtrzymuje 10 szt. P.nourissati . Nie jestem obecnie zainteresowany menarambo. Nourissati najprawdopodobniej nie ma w tej chwili w Europie i taki import z mojego punktu widzenia ma największy sens .


RE: Paretroplus menarambo - schmeichel - 17-08-2016

Wiem,że pytanie trochę nie na temat ale poruszaliście w tym wątku temat pokarmu Tropical soft line america granulat. Interesuje mnie zakup tego produktu w rozmiarze M. Podobno jeśli chodzi o granulki to dostępny jest tylko w rozmiarze S i M. Konkretnie to chodzi mi o to czy nadaje się on dla młodych ryb w rozmiarze 3-10 cm( myrnae , breidohri)??Wiem,że wg producenta nadaje się ale wolę zasięgnąć informacji od osób, które go stosują. W moich sklepach cena za opakowanie 250 ml/140g wynosi 39/47 zł.


RE: Paretroplus menarambo - filas - 17-08-2016

Mam granulki Soft line America w rozmiarze M i moim zdaniem nadają się do karmienia ryb w rozmiarze, który podaje producent. Osobiście sypię je do akwarium z "rambo" gdzie pływają małe molinezje i dają sobie radę. Ten pokarm jest bardzo miękki i odbiega od typowo znanych granulatów. Co najważniejsze jest ... CZERWONY Smile co działa na rambo Smile


RE: Paretroplus menarambo - schmeichel - 17-08-2016

Największą moją obawę budziło to czy nie jest za drobny dla średnich pielęgnic?Widzę, że produkt już cieszy się dobrą opinią więc chyba to spróbujęSmile