Cichlidae.pl - podyskutujmy o pielęgnicach
Paretroplus menarambo - Wersja do druku

+- Cichlidae.pl - podyskutujmy o pielęgnicach (https://cichlidae.pl)
+-- Dział: Prezentacje (https://cichlidae.pl/forum-23.html)
+--- Dział: Prezentacje pielęgnic (https://cichlidae.pl/forum-27.html)
+---- Dział: Inne rejony Afryki, Madagaskar, Azja (https://cichlidae.pl/forum-61.html)
+---- Wątek: Paretroplus menarambo (/thread-6878.html)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41


RE: Paretroplus menarambo - filas - 13-08-2016

Ale gdyby napisać mu zbiorową prośbę i jakoś ambitnie uzasadnić to może by się chłop zdecydował, wiesz - na ambicję mu wjechać sprytnie Tongue Co Nam szkodzi spróbować - podpisać się w kilka osób i a nóż mu serce zmięknie Smile


RE: Paretroplus menarambo - piotrK - 13-08-2016

Bardzo ciężko się z nim pertraktuje. Nie wiem jaka to by musiała być kwota żeby zechciał zadziałać.


RE: Paretroplus menarambo - filas - 13-08-2016

Wy to już na starcie wszystko przekreślacie Tongue Co za dziady!!!


RE: Paretroplus menarambo - piotrK - 13-08-2016

Nie dziady tylko trzeba by w końcu ustalić zeznania bo widzę że tutaj kilka osób do niego pisało, może chłop uznał że sami marzyciele do niego piszą Big Grin A jestem pewien że nie tylko ludzie z Polski się z nim kontaktowali.


RE: Paretroplus menarambo - wet-aqua - 13-08-2016

Sprawa jest do załatwienia ale koszty będą duże ,do końca nie jestem obecnie gotowy ich ponieść.Jednak uważam ,że negocjacje są realne ,trzeba wybrać jedną osobę do korespondencji i zacząć poważne rozmowy.Osobiście zależy mi tylko na jednym gatunku- niezmiennie P.nourissati . Zróbmy na początek listę i ilości tego co chcemy zaimportować. Ryzyko spore ale może warto.

Karmienie soft line Africa Carnivore Tropical


RE: Paretroplus menarambo - filas - 13-08-2016

(13-08-2016, 16:12 PM)wet-aqua napisał(a): Sprawa jest do załatwienia ale koszty będą duże ...

no i proszę, nie wszyscy dziadują Tongue

Piotrze koszty duże to jakiego rzędu koszty? Znasz przynajmniej szacunkowy koszt sprowadzenia ryb od Jima? To by mogło zakończyć, dać do myślenia lub rozwinąć dyskusję na ten temat. Ja nie mam pojęcia z czym trzeba się zderzyć.

Ja zakładam, że w moim zbiorniku przeznaczonym na Malagi mogłyby pływać maksymalnie 3 gatunki - jeden już jest, drugi to oczywiście w pierwszej kolejności nourisaty, trzeci to sprawa otwarta i mogę się dostosować do możliwości.


RE: Paretroplus menarambo - wet-aqua - 13-08-2016

Po pierwsze papiery weterynaryjne, myślę ,że Jim nie pójdzie na skróty przy wysyłce (200-250 dolarów w USA ) muszę sprawdzić ile w Kanadzie.
Koszty wysyłki Kanada - Polska min 2 boksy duże .Muszę sprawdzić taryfy różnych linii. Po trzecie jeżeli Jim będzie chciał sprzedać ryby i zadać sobie trud związany z formalnościami, zapakowaniem i wysyłką , to nie mam pojęcia jak wyceni poszczególne gatunki. Ryzyko -długi transport i w przypadku jakichkolwiek problemów na trasie przelotowej szansa na upadki wzrasta . Każdy szalony plan ma jednak szanse na powodzenie.Zakładając  że koszty podzielą 3-4 osoby może być do przełknięcia (każdy płaci za swoje ryby a reszta kosztów podzielona). Reasumując średnia cena za rybkę po policzeniu wszystkich kosztów może być interesująca.


RE: Paretroplus menarambo - filas - 13-08-2016

Jak dla mnie to wersja do zaakceptowania. Jeżeli faktycznie powstała by grupa zainteresowanych osób to ja jestem pewniakiem do podziału kosztów. Niestety ze względu braku znajomości języków obcych raczej nie pomogę w negocjacjach bezpośrednich.


RE: Paretroplus menarambo - wet-aqua - 14-08-2016

Dobrze ,otwieram listę : P. nourissati- 10szt. ,Filip napisz co planujesz gatunkowo ,Damian dopisuj swoje gatunki.
A może ktoś jeszcze ?


RE: Paretroplus menarambo - wet-aqua - 14-08-2016

Małe uzupełnienie co do kosztów. Jeżeli Jim zgodzi się na sprzedaż to z pewnością będzie chciał skorzystać z przewoźnika - kuriera (WC,UPS czy inny). Koszty będą wysokie  ( dużo większe niż mój transport z Francji , czy planowany Damiana z Belgii.) . Konieczne wówczas będzie ograniczenie do 1 boksu a i tak wyjdą duże pieniądze plus cena ryb.