Cichlidae.pl - podyskutujmy o pielęgnicach
Paretroplus menarambo - Wersja do druku

+- Cichlidae.pl - podyskutujmy o pielęgnicach (https://cichlidae.pl)
+-- Dział: Prezentacje (https://cichlidae.pl/forum-23.html)
+--- Dział: Prezentacje pielęgnic (https://cichlidae.pl/forum-27.html)
+---- Dział: Inne rejony Afryki, Madagaskar, Azja (https://cichlidae.pl/forum-61.html)
+---- Wątek: Paretroplus menarambo (/thread-6878.html)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41


RE: Paretroplus menarambo - wet-aqua - 25-07-2016



Tak w tej chwili wyglądają różnice w sylwetce w zalezności od pochodzenia i wieku.


RE: Paretroplus menarambo - piotrK - 25-07-2016

Te starsze też były takie pasiaste?


RE: Paretroplus menarambo - wet-aqua - 25-07-2016

(25-07-2016, 21:43 PM)piotrK napisał(a): Te starsze też były takie pasiaste?
Nie, nie były. Pasy pojawiały się u nich okresowo w różnych sytuacjach i miały taki sam wzór. Tzw. "mniejsze" obecnie częściej są wybarwione jednolicie.
Zobaczymy Piotrze co będzie za miesiąc ( z pewnością dzieli je duża różnica w wieku mimo że "mniejsze" rosną bardzo szybko, szczególnie kilka osobników w obu akwariach. ) ."Mniejsze" są bardziej okrągłe i mają wyższe sklepienie "czoła" i jakby krótszą sylwetkę.Jednak powoli przyjmują takie samo wybarwienie.


RE: Paretroplus menarambo - wet-aqua - 28-07-2016

Jeszcze drobna uwaga o wybarwieniu.Rano ,po zapaleniu światłe wszystkie P.menarambo są jednolicie ubarwine ("wieksze i mniejsze").Pasy są praktycznie niewidoczne poza lekkimi cieniami.Później gdy ryby są bardzo aktywne ,pasy są wyraźniej widoczne u osobników zdominowanych w danym momencie (u obu grup).
Jeżeli chodzi o różnice w kształcie ciała to znalazłem zdjęcie bardzo okrągłego  P.maculatus,tak więc są znaczące różnice.Np. maculatusy które mam są wyraźnie podłużne nawet jak "naprężą" płetwy.Dzisiaj trudno mi jednoznacznie ocenić taką zmienność .Ryby muszą jeszcze dużo urosnąć i wtedy zobaczymy jak te różnice będą wyrażone.


RE: Paretroplus menarambo - filas - 29-07-2016

Z małym opóźnieniem ale wstawiam filmik  - świeżutki z przed kilku minut Smile Po ponad tygodniowej nieobecności ryby nadal są w dobrej formie pomimo, że karmienie odbywało się raz dziennie z automatycznego karmnika. Minimalnie wyszczuplały ale żywotność nadal na poziomie mocnego ADHD Tongue. Kolorystycznie u mnie mają niemal cały dzień widoczne pasiaki, jednolite wybarwienie to rzadkość i na krótko. Wyłoniły się dwa osobniki dominujące i cały czas ustalają hierarchię w akwarium, już nie ma tak pięknej ławicy zgodnie pływającej po całej długości akwarium.




RE: Paretroplus menarambo - wet-aqua - 29-07-2016

Pięknie podrosły a i towarzystwo mają zacne.


RE: Paretroplus menarambo - filas - 29-07-2016

A to jest mój jedyny samiec pozostały po argentach, kiedyś wytłukł mi wszystkie inne argenty a ja obiecałem mu dożywocie u mnie Smile polubiłem gnojka i teraz zwiedza kolejno wszystkie akwaria jako rozpraszacz Smile. W tym przypadku dobrze robi swoją posturą i wielkością, wpływa między malagesze i zawsze trochę odwróci uwagę agresorom Smile. Oczywiście jak malagi dorosną to będzie musiał znowu zmienić "adres" Wink

(29-07-2016, 18:45 PM)ForestDaemon napisał(a): No fakt. Duuuże się zrobiły Smile A jak się dogadują z Argentem? Na filmie sielanka...

Nie ma konfliktu i nie będzie dopóki nie przybliżą się wzrostem, znam gnojka od małego i wszystko co mniejsze go nie interesuje. Niestety jak trafi na równego sobie lub większego to nie ma zmiłuj - woda się gotuje Smile


RE: Paretroplus menarambo - wet-aqua - 30-07-2016

(30-07-2016, 10:49 AM)ForestDaemon napisał(a): Piotrze (Wet-aqua) - myślę że faktycznie trzeba poczekać aż osiągną ostateczne rozmiary i wtedy zobaczyć co i jak z tymi zmiennościami w budowie ciała... By the way - może uda się zdobyć Ptychochromis grandidieri (to tak na początek no i może) Smile
Każdy nowy gatunek pielęgnicy w Polsce to super sprawa.
Wracając do kształtu to im więcej materiałów udaje mi się poznać tym częściej widzę różnice w obrębie opisanych gatunków (wiek ,pochodzenie oraz aktualne warunki w jakich przebywają.).Nasze ryby dzieli i pochodzenie i znaczna różnica w wieku (wystarczy obejrzeć filmik z samych początków tzw " mniejszych a było to w marcu)

A to z karmienia doniczkowcem.


RE: Paretroplus menarambo - wet-aqua - 05-08-2016

W końcu kupiłem soft line Africa Carnivore sinking chips . Podchodziłem sceptycznie znając wydziwiania moich Paretroplusów . Ku mojemu zaskoczeniu ryby od pierwszego podania jedzą ten pokarm z wielkim zapałem. Myślę, że zapach i konsystencja zrobiły swoje. Tak więc udało się wzbogacić gamę podawanych pokarmów.


RE: Paretroplus menarambo - tatakuby - 05-08-2016

(05-08-2016, 20:38 PM)wet-aqua napisał(a): W końcu kupiłem soft line Africa Carnivore sinking chips . Podchodziłem sceptycznie znając wydziwiania moich Paretroplusów . Ku mojemu zaskoczeniu ryby od pierwszego podania jedzą ten pokarm z wielkim zapałem. Myślę, że zapach i konsystencja zrobiły swoje. Tak więc udało się wzbogacić gamę podawanych pokarmów.

No i fajnie Wink Ja tez z tych nowych pokarmów jestem zadowolony Smile