Cichlidae.pl - podyskutujmy o pielęgnicach
Paretroplus menarambo - Wersja do druku

+- Cichlidae.pl - podyskutujmy o pielęgnicach (https://cichlidae.pl)
+-- Dział: Prezentacje (https://cichlidae.pl/forum-23.html)
+--- Dział: Prezentacje pielęgnic (https://cichlidae.pl/forum-27.html)
+---- Dział: Inne rejony Afryki, Madagaskar, Azja (https://cichlidae.pl/forum-61.html)
+---- Wątek: Paretroplus menarambo (/thread-6878.html)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41


RE: Paretroplus menarambo - wet-aqua - 11-07-2016



Nowy film (dzisiaj od Jima ) .Wyglądają rewelacyjnie.Wg. moich aktualnych informacji nie ma ich w Europie ,ale bardzo proszę wszystkich o czujność w przeglądaniu ofert i ewentualny namiar na sprzedającego.


RE: Paretroplus menarambo - piotrK - 12-07-2016

Jak na grupie zapytałem, to dostałem odpowiedź od admina, że są. Na pytanie "Gdzie?" dostałem odpowiedź "nie wiem, trzeba szukać..."


RE: Paretroplus menarambo - wet-aqua - 12-07-2016

(12-07-2016, 11:13 AM)piotrK napisał(a): Jak na grupie zapytałem, to dostałem odpowiedź od admina, że są. Na pytanie "Gdzie?" dostałem odpowiedź "nie wiem, trzeba szukać..."
Dzisiaj podjąłem kolejną próbę nowych kontaktów. Nie chcę zapeszać ponieważ pełną informację będę miał za ok. 14 dni. Jest jednak nadzieja, niestety ewentualny import z bardzo daleka.


RE: Paretroplus menarambo - wet-aqua - 12-07-2016

(12-07-2016, 18:36 PM)ForestDaemon napisał(a):
(12-07-2016, 14:32 PM)wet-aqua napisał(a):
(12-07-2016, 11:13 AM)piotrK napisał(a): Jak na grupie zapytałem, to dostałem odpowiedź od admina, że są. Na pytanie "Gdzie?" dostałem odpowiedź "nie wiem, trzeba szukać..."
Dzisiaj podjąłem kolejną próbę nowych kontaktów. Nie chcę zapeszać ponieważ pełną informację będę miał za ok. 14 dni. Jest jednak nadzieja, niestety ewentualny import z bardzo daleka.
Super - jest nadzieja Smile
Ja pytałem na priw pewnego Niemca na grupie (który chwalił się swoimi zdjęciami P. nourissati)... dostałem zdawkową odpowiedź że: "niestety nie mam ich". Nie mam pojęcia po co ludzie robią takie rzeczy Sad
Widziałem dzięki Tobie te zdjęcia ale się jeszcze z Nim nie kontaktowałem. Skoro tak to nie będę pisał maila. Wydawało mi się to mało prawdopodobne ,ponieważ miałem wiadomość od Michaela Negrini , że nie ma tych ryb obecnie w Europie ( a jest bardzo dobrze zorientowany) . Sam również wysłałem dużo zapytań z negatywnym wynikiem .Hodowali je w Grecji ale obecnie jest chyba po wszystkim. Cienko to widzę (są problemy z odchowem narybku ale już wiem dlaczego).Może ludzie się po prostu zniechęcają podobnie jak w przypadku innych wielu pielęgnic . Jestem cierpliwy i dojdę  swego wcześniej czy później. Więcej gatunków nie jestem w stanie utrzymywać bo kończą się możliwości dostawiania akwariów (nie mówiąc o kosztach utrzymania).


RE: Paretroplus menarambo - wet-aqua - 12-07-2016

Z roślinami poległem ostatecznie (wszystkie zostały zniszczone, nawet doniczkowe). Dałem sztuczne (ryby dzięki nim bezpieczniej czują się z tyłu zbiornika).

P.maculatus w oczekiwaniu na docelowe akwarium (sierpień) nadal nie niszczą roślin.


RE: Paretroplus menarambo - filas - 13-07-2016

Ruch masz w akwarium jak na heathrow Wink Ja jeszcze mam nadzieję na rośliny i cały czas jakaś wątła Valisneria walczy o przetrwanie.
Maculatusy trochę takie inne, dosyć smukłe i takie trochę "poskładane" - tak mają czy jeszcze potrzebują trochę Twojej lekarskiej ręki?


RE: Paretroplus menarambo - wet-aqua - 13-07-2016

Film nakręcony po przeniesieniu do następnego akwarium .Mają inną sylwetkę niż menarambo (z grupy "mniejszych").Nie są leczone. Po przeniesieniu są nieco ciemniejsze niż w trakcie pobytu w mniejszym akwarium. Zrób jakiś filmik bo jestem ciekawy jak wyglądają Twoje menarambo.


RE: Paretroplus menarambo - filas - 13-07-2016

Nie ma sprawy, ale już dzisiaj nie dam rady, jutro coś nakręcę. Moje rosną ale nie jestem w stanie porównać tempa z Twoimi lub Damiana. Jednak postępy mnie osobiście zadowalają. Teraz czeka je trudny tydzień bo jadę na wakacje i kłopot będzie z karmieniem. Moja mamuśka nie chętnie wchodzi na strych, będą miały w razie czego karmnik automatyczny z TetraMin. Nadal nie mam alternatywy na chętnie zjadane suche Sad Dodatkowo do menu wprowadziłem im co jakiś czas żywego doniczkowca i ochotkę. Nadal mają takie "paletkowe" proporcje, zwłaszcza kilka dominujących egzemplarzy, czasami wydają się okrągłe Tongue.


RE: Paretroplus menarambo - wet-aqua - 13-07-2016

(13-07-2016, 22:17 PM)filas napisał(a): Nie ma sprawy, ale już dzisiaj nie dam rady, jutro coś nakręcę. Moje rosną ale nie jestem w stanie porównać tempa z Twoimi lub Damiana. Jednak postępy mnie osobiście zadowalają. Teraz czeka je trudny tydzień bo jadę na wakacje i kłopot będzie z karmieniem. Moja mamuśka nie chętnie wchodzi na strych, będą miały w razie czego karmnik automatyczny z TetraMin. Nadal nie mam alternatywy na chętnie zjadane suche Sad Dodatkowo do menu wprowadziłem im co jakiś czas żywego doniczkowca i ochotkę. Nadal mają takie "paletkowe" proporcje, zwłaszcza kilka dominujących egzemplarzy, czasami wydają się okrągłe Tongue.
Wzrost naszych ryb to nie wyścigi. Wracając do  wcześniejszych rozmów są nadal bardziej "okrągłe" niż grupa większych z drugiego zakupu ( czy np. dużo od nich mniejsze P. maculatus) ,które w porównaniu z nimi wyglądają trochę jak to określiłeś "poskładane". Przyjmują jednak typowe dla menarambo ubarwienie.Nie próbowałem doniczkowca ,doskonały pomysł na urozmaicenie diety. Co do ochotki od wielu lat jestem bardzo sceptyczny z wielu powodów. Próbowałeś z czerwonym granulatem dla paletek (TETRA)?. U mnie w tej chwili jedzą go już wszystkie również damii. Co do ryb których nazwy mi zostawiłeś ,niestety nie mam informacji o możliwości zakupu.


RE: Paretroplus menarambo - wet-aqua - 23-07-2016

W końcu podałem doniczkowca mając nadzieje,że ryby "rzucą się" na niego z wielką ochotą. Były kompletnie zaskoczone faktem , że pokarm może być żywy i rusza się. Po złapaniu "robala" długo go obracają w pysku przed połknięciem. Po spadnięciu na dno sytuacja się zmienia i doniczkowce są wyjadane w trakcie zajadłego rycia dna. Podaję ten pokarm 1-2 razy w tygodniu jako dodatek .