Cichlidae.pl - podyskutujmy o pielęgnicach
Paretroplus menarambo - Wersja do druku

+- Cichlidae.pl - podyskutujmy o pielęgnicach (https://cichlidae.pl)
+-- Dział: Prezentacje (https://cichlidae.pl/forum-23.html)
+--- Dział: Prezentacje pielęgnic (https://cichlidae.pl/forum-27.html)
+---- Dział: Inne rejony Afryki, Madagaskar, Azja (https://cichlidae.pl/forum-61.html)
+---- Wątek: Paretroplus menarambo (/thread-6878.html)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41


RE: Paretroplus menarambo - filas - 27-05-2016

Niestety u mnie nie będą karmione 6-8 razy bo to jest niewykonalne, będziemy zatem obserwowali jaki ma wpływ częstotliwość karmienia Smile

U mnie w akwarium podobnie jak u Foresta nie obserwuję takich "kuksańców" jak u Ciebie Piotrze, moje ryby bardziej przypominają ławicę kąsaczy niż pielęgnice, być może ma na to wpływ dużo mniejsze zagęszczenie ryb w akwarium. Praktycznie ryby u mnie się nie rozstają ze sobą ani na chwilę, cały czas pływają ławicą i jeżeli kilka sztuk zacznie się oddalać to nie ma mowy aby któryś został sam gdzieś w jakiejś części akwarium - ostra gonitwa za resztą byle nie zostać w tyle Smile

Oto fotki z przed kilku dni:

   
   

Smile


RE: Paretroplus menarambo - wet-aqua - 28-05-2016

Wyglądają świetnie. Rozmiary akwarium imponujące i mają okazje zaprezentować bardziej "rodzinne" zachowania.


RE: Paretroplus menarambo - wet-aqua - 28-05-2016

Często są jednolicie ubarwione ale faktycznie jak kameleon potrafią szybko zmienić wzór ubarwienia.


RE: Paretroplus menarambo - filas - 28-05-2016

Akwarium oświetlam ledowymi lampami, nie jestem z tego zbyt zadowolony ale pobierają mniej prądu i zdjęcia wychodzą dobrze. Jeżeli chodzi o pasy to faktycznie u mnie częściej je pokazują niż gładkie wybarwienie. Niedawno podglądałem je w nocy Smile zrobię fotkę jakimś sposobem bo wtedy pasy są jeszcze bardziej kontrastowe Smile


RE: Paretroplus menarambo - wet-aqua - 28-05-2016

Potrzebują jeszcze ok. 1,5 miesiąca dobrej pielęgnacji aby trwale pokazały jednolite ubarwienie (tak przynajmniej twierdzą Ci co je utrzymują od dawna). Jednak inne czynniki również z pewnością mają na to wpływ .Większe, na krótko pokazują mało wyraźne (przytłumione ) pionowe ciemne  pręgi.


RE: Paretroplus menarambo - wet-aqua - 29-05-2016

A tak na zachęte nowy film od Ciclasoman (26.05.2016)


RE: Paretroplus menarambo - wet-aqua - 22-06-2016

Mała aktualizacja z 570 l. Wyłonił się szef grupy i jest bardzo dokuczliwy w swoim wzmacnianiu ego.


RE: Paretroplus menarambo - filas - 23-06-2016

Z roślinami to mnie zmartwiłeś, ale nieważne. Widać, że ilość ryb na metr bieżący akwarium ma znaczenie, u Ciebie ewidentny dominant, który ustawia resztę po kątach - u mnie nadal zsynchronizowana ławica w której widać jedynie różnicę na zasadzie przywódcy stada, który decyduje w którą stronę popłyniemy Smile Dokładnie jest tak, że jak się stado spłynie w jedno miejsce to dopóki "przodownik" nie zainicjuje dalszej "wędrówki" to wszystkie siedzą w jednym miejscu, dopiero zdecydowanie "przodownika" aby płynąć w inne miejsce akwarium zapoczątkowuje ruch całej ławicy Smile Czyli zupełnie co innego - mało ryb w długim akwarium i już zasiana niepewność wśród niżej sklasyfikowanych w stadzie, nie ma opcji, żeby zdominowane osobniki same popłynęły sobie w inną część akwarium gdzie panuje - "przeraźliwa pustka" Tongue


RE: Paretroplus menarambo - wet-aqua - 24-06-2016

Prawda.Typowa reakcja behawioralna związana z przestrzenią jaką mają ryby.Prowadzono również tego typu eksperymenty z zakresu etologii z innymi gatunkami ryb stadnych (nie pielęgnic).W moim drugim akwarium  które i tak jest dużo mniejsze od Twojego, menarambo i damii częściej poruszają się w grupie (każdy gatunek w swojej).Twoje ryby zachowują się dzięki wielkości zbiornika w sposób bardziej naturalny, przypisany szczególnie młodym osobnikom. U mnie gęsto i do tego grupa mieszana wiekowo. Tylko gdy coś je przestraszy zaczynają pływać zwartą ławicą.


RE: Paretroplus menarambo - wet-aqua - 06-07-2016

Jeszcze "ciepły" film od Jima Cumminga. Życzę takich obrazków w naszych akwariach.