Cichlidae.pl - podyskutujmy o pielęgnicach
Paretroplus menarambo - Wersja do druku

+- Cichlidae.pl - podyskutujmy o pielęgnicach (https://cichlidae.pl)
+-- Dział: Prezentacje (https://cichlidae.pl/forum-23.html)
+--- Dział: Prezentacje pielęgnic (https://cichlidae.pl/forum-27.html)
+---- Dział: Inne rejony Afryki, Madagaskar, Azja (https://cichlidae.pl/forum-61.html)
+---- Wątek: Paretroplus menarambo (/thread-6878.html)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41


RE: Paretroplus menarambo - filas - 02-05-2016

Źle mnie zrozumiałeś Smile pytałem o gujanki w innym sensie, nie chcę ich od Ciebie, chciałem wiedzieć jaką miały wielkość bo moje nourisaty mają podobną a chciałem je przez jakiś czas trzymać/wychowywać z malageszaqmi od Ciebie a bałem się że malagesze będą mogły mi je zwyczajnie skonsumować Smile. Rozumiem, że nie było zagrożenia ze strony Paretroplus i gujanki nie znikały w ich pyskach.


RE: Paretroplus menarambo - wet-aqua - 02-05-2016

(02-05-2016, 09:39 AM)filas napisał(a): Źle mnie zrozumiałeś Smile pytałem o gujanki w innym sensie, nie chcę ich od Ciebie, chciałem wiedzieć jaką miały wielkość bo moje nourisaty mają podobną a chciałem je przez jakiś czas trzymać/wychowywać z malageszaqmi od Ciebie a bałem się że malagesze będą mogły mi je zwyczajnie skonsumować Smile. Rozumiem, że nie było zagrożenia ze strony Paretroplus i gujanki nie znikały w ich pyskach.
Kurcze,muszę uważniej czytać.Tak ,te większe nie atakowały gujanek i nie zjadły ani jednej.Z tymi mniejszymi było inne doświadczenie.Dwa ostatnie przywiezione ze sklepu P.menarambo przebywały z gujankami  znacznie mniejszymi niż one .Nie widziałem agresji.Gdzieś jest w temacie o gujankach  filmik,gdzie widać wśród nich dwa menarambo.Natomiast doświadczenie po wczorajszym wpuszczeniu wiekszych menarambo do mniejszych troche mnie zaniepokoiło.Trudno mi dzisiaj powiedzieć czy po połączeniu menarambo (ok. 5 cm ) z nourissati będzie wszystko OK.


RE: Paretroplus menarambo - wet-aqua - 05-05-2016

Piękne zdjęcia .Faktycznie ,widać te ich śmieszne zęby .Chyba są troche większe niż  moje.


RE: Paretroplus menarambo - -KUBA- - 05-05-2016

Ostatnie zdjęcie mega kolory

Wysłane z mojego LT26i przy użyciu Tapatalka


RE: Paretroplus menarambo - wet-aqua - 05-05-2016

(05-05-2016, 21:01 PM)ForestDaemon napisał(a):
(05-05-2016, 06:02 AM)wet-aqua napisał(a): Piękne zdjęcia .Faktycznie ,widać te ich śmieszne zęby .Chyba są troche większe niż  moje.
Wydaje mi się że to może być złudzenie optyczne. Na zdjęciach wychodzą jakby większe, poza tym są w mniejszym akwarium niż u Ciebie...
(05-05-2016, 07:23 AM)-KUBA- napisał(a): Ostatnie zdjęcie mega kolory

Wysłane z mojego LT26i przy użyciu Tapatalka
To ostatnie zdjęcie robione jest przy samoróbce LED, takiej jaką używałem do EBJD czyli zwykłe taśmy LED przewaga białej zimnej + dodatek niebieskiej. Reszta robiona przy żółtej, energooszczędnej.
Damian a jak z przyjmowaniem innych pokarmów?


RE: Paretroplus menarambo - wet-aqua - 05-05-2016

(05-05-2016, 21:16 PM)ForestDaemon napisał(a):
(05-05-2016, 21:03 PM)wet-aqua napisał(a): Damian a jak z przyjmowaniem innych pokarmów?
No i tu jest prawdziwa zagwostka Smile te moje większe mają jakąś gastrofazę - pochłaniają w tej chwili dosłownie wszystko co im podamy, poza pokarmem roślinnym. Nie chcą też spiruliny. Wcinają moczony granulat Sery i Tetry, płatki dla Dysków Tropicala, Naturefoody itd. Generalnie jedzą dużo lepiej niż maluchy, które nadal głównie na mrożonkach. Ostatnio kupiłem im żywą artemię i widok był bajeczny Smile Podsumowując obecnie łatwiej napełnić mi brzuchy większym...
To samo ,większe sa gotowe przyjmować praktycznie wszystko.Po polączeniu ,mniejsze (chyba zwykła konkurencja) również zaczęły zajadac suche jedzenie.Te które są same w 840 jedzą oprócz "mrożonek" płatki TETRY ale inne suche jedzenie jest be.Zobaczymy co dalej.Ważne,że są zdrowe i rozwijają się w mojej ocenie OK.


RE: Paretroplus menarambo - wet-aqua - 05-05-2016

Wszystko się praktycznie uspokoiło . Większe nie wykorzystują przewagi ,czasami odganiając małe w trakcie przeszukiwania dna.Mniejsze potrafią  sie odgryzać znienacka.Czasem widze jakiś ślad na płetwie ogonowej lub boku ciała.W końcu to pielęgnice .W grupie w 840 dochodzi do dość mocnych utarczek ale bez szkody dla zdrowia .Takie po prostu są.


RE: Paretroplus menarambo - wet-aqua - 07-05-2016

(07-05-2016, 13:53 PM)ForestDaemon napisał(a): Jestem po połączeniu i jestem w szoku. Małe diabły potrzebowały minutę na aklimatyzację. Większe nie wykazują względem nich żadnej spotęgowanej agresji (standardowe przepychanki), a nawet jak przegonią którąś to od razu dostają niespodziewane uszczypnięcie w ogon Smile Nie widziałem jeszcze maluszków z tak rozdmuchanym ego... oczywiście sytuacja może się zmienić więc bacznie obserwujemy. Wkrótce będzie jakiś filmik dedykowany Paretroplusom - Córka w twórczym szale Wink
Rozdmuchane ego....Nieźle brzmi,ale coś w tym jest. Są bardzo śmiałe w różnych okolicznościach. Zupełnie nie znam tych ryb.....Ciekawe co będzie dalej.W 840 włożyłem troche rogatka na próbę (pływał po powierzchni). Poszarpały go bez litości ,trochę zjadając.Momentami są dość agresywne wobec siebie a za chwilę znowu tworzą "zgodną ławicę".W tym tygodniu czeka mnie znowu wyjmowanie wszystkiego z 570  i odławiania 10 szt. dla Filasa.15.05 już praktycznie za tydzień. Małe będą kilka dni z gujankami w 240 (odbiór tych ostatnich jak zwykle się przeciąga).Czekam na pisk opon pod moją piwniczka.


RE: Paretroplus menarambo - piotrK - 07-05-2016

Podobno to jedne z najspokojniejszych względem swoich pobratymców gatunków z rodzaju. Podejrzewam, że z wiekiem ich agresja się zmniejszy.


RE: Paretroplus menarambo - filas - 07-05-2016

(07-05-2016, 17:45 PM)wet-aqua napisał(a):
(07-05-2016, 13:53 PM)ForestDaemon napisał(a): Jestem po połączeniu i jestem w szoku. Małe diabły potrzebowały minutę na aklimatyzację. Większe nie wykazują względem nich żadnej spotęgowanej agresji (standardowe przepychanki), a nawet jak przegonią którąś to od razu dostają niespodziewane uszczypnięcie w ogon Smile Nie widziałem jeszcze maluszków z tak rozdmuchanym ego... oczywiście sytuacja może się zmienić więc bacznie obserwujemy. Wkrótce będzie jakiś filmik dedykowany Paretroplusom - Córka w twórczym szale Wink
Rozdmuchane ego....Nieźle brzmi,ale coś w tym jest. Są bardzo śmiałe w różnych okolicznościach. Zupełnie nie znam tych ryb.....Ciekawe co będzie dalej.W 840 włożyłem troche rogatka na próbę (pływał po powierzchni). Poszarpały go bez litości ,trochę zjadając.Momentami są dość agresywne wobec siebie a za chwilę znowu tworzą "zgodną ławicę".W tym tygodniu czeka mnie znowu wyjmowanie wszystkiego z 570  i odławiania 10 szt. dla Filasa.15.05 już praktycznie za tydzień. Małe będą kilka dni z gujankami w 240 (odbiór tych ostatnich jak zwykle się przeciąga).Czekam na pisk opon pod moją piwniczka.
ABS-y już wyłączone, akwarium gotowe, miara odcinana co dziennie już się kończy... Wink

PS. VKC pochwaliło się, że ma młode maculatusy w ofercie. Nourissatów nadal nigdzie nie ma.