Cichlidae.pl - podyskutujmy o pielęgnicach
nietypowy baniak i obsada dla Apisto Cacatuoides - Wersja do druku

+- Cichlidae.pl - podyskutujmy o pielęgnicach (https://cichlidae.pl)
+-- Dział: Biotopowo (https://cichlidae.pl/forum-3.html)
+--- Dział: Ameryka Południowa - Pielęgniczki (https://cichlidae.pl/forum-67.html)
+--- Wątek: nietypowy baniak i obsada dla Apisto Cacatuoides (/thread-6859.html)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7


RE: nietypowy baniak i obsada dla Apisto Cacatuoides - Greek - 29-03-2016

Nie wiem czy nie dałbym 1+2, reszta w porząsiu.


RE: nietypowy baniak i obsada dla Apisto Cacatuoides - Pablito - 29-03-2016

a co inni o tym myślą? mam na myśli zmniejszenie obsady kakadu i zmiany w reszcie obsady?
Ciekaw jestem zdania innych.


RE: nietypowy baniak i obsada dla Apisto Cacatuoides - Pablito - 17-04-2016

od tygodnia pływają:
- kakadu 1+3
- kirysy panda 5
- otosek przyujściowy 10 (było 5, ale wczoraj rozbudowane o kolejne 5, bo to takie malutkie dranie Smile i do tego zaczęły teraz się fajniej trzymać grupy)

wszystkie ryby możliwie małe. To co kirysy z otosami wyprawiają po zmroku to ciągła gonitwa. Nie wiedziałem, że tak międzygatunkowo ryby mogą się bawić.

Co do rozpraszaczy sprawa cały czas otwarta. Rodzina napiera na "coś kolorowego".
Zastanawiam się nad simulansami w tej sytuacji, z pstrążeni© chyba będę rezygnował.


RE: nietypowy baniak i obsada dla Apisto Cacatuoides - Qbek - 17-04-2016

Bardzo proszę o foto spam Smile najlepiej ogólny zarys akwa.
No i też jeśli możesz to napisz jak wygląda aktualna obsada bo już się trochę zgubiłem Tongue


RE: nietypowy baniak i obsada dla Apisto Cacatuoides - Pablito - 17-04-2016

co do obsady to tak jak wyżej pisałem:
- kakadu 1+3
- kirysy panda 5
- otosek przyujściowy 10

no i myślę nad simulansami

co do fotospamu, to pewnie niedługo wrzucę, choć boję się trochę tutaj apistoortodoksów Smile
Jako, że baniak stoi w salonie to żona musiało go trochę przystroić Smile Zgodziłem się na szaleństwo z roślinami, niestety (stety) w takim baniaku - herbatka + 60cm wysokości nie przetrwają wszystkie zieleniny.


RE: nietypowy baniak i obsada dla Apisto Cacatuoides - Pablito - 19-04-2016

taki ogólny zarys:
[Obrazek: 4edf816aea202.jpg]

już widzę te ataki, ale co tam.


RE: nietypowy baniak i obsada dla Apisto Cacatuoides - MatB - 19-04-2016

Eeee linczu nie będzie. Liść jakiś na dno by się w większej ilości przydał. Może jakaś niewielka ilość czegoś na powierzchnie. Ładna herbatka. Jakie masz parametry wody?
No i pilnuj apisto. Jak na powierzchnię dna może być o jedną babę za dużo.


RE: nietypowy baniak i obsada dla Apisto Cacatuoides - Pablito - 19-04-2016

co do liści to będą, muszę takie zmiany wprowadzać powoli, żeby się opatrzyły domownikom. Co do roślin to faktycznie zastanawiam sie nad pistią, ale to jeszcze zależy od obsady.
W kwestii Apisto, to faktycznie dość prawdopodobne, zobaczymy jak będzie, ale na razie najmniejsza kobita jest trochę przestawiana.

NO3 - 0
NO2 - 0
Ph - 6,6
KH - 3
GH - 6

Ponawiam pytanie co myślicie o simulansa do tego zestawu, "żeby było kolorowe"?


RE: nietypowy baniak i obsada dla Apisto Cacatuoides - Kierowca Bombowca - 19-04-2016

Nie lepiej Nannostomusy? Wink


RE: nietypowy baniak i obsada dla Apisto Cacatuoides - Pablito - 19-04-2016

(19-04-2016, 09:19 AM)Kierowca Bombowca napisał(a): Nie lepiej Nannostomusy? Wink

fakt kwestię kolorów załatwiają Smile ale pytanie, które dokładnie tak aby nie były zagrożeniem dla ewentualnego potomstwa Apisto?
Dlatego myślałem o simulansach, ze względu na ich wielkość i zachowanie - nie postawią się kakadu Smile