Cichlidae.pl - podyskutujmy o pielęgnicach
Filtr RO-wymiana wkładów? - Wersja do druku

+- Cichlidae.pl - podyskutujmy o pielęgnicach (https://cichlidae.pl)
+-- Dział: Dyskusje ogólne (https://cichlidae.pl/forum-46.html)
+--- Dział: Różne akwarystyczne problemy (https://cichlidae.pl/forum-41.html)
+--- Wątek: Filtr RO-wymiana wkładów? (/thread-6814.html)

Strony: 1 2


Filtr RO-wymiana wkładów? - schmeichel - 02-03-2016

Po zbadaniu parametrów wody przepuszczonej przez filtr RO wyniki są następujące: KH-0, GH-0, PH- ok 6,8(testy zoolek kropelkowe).Filtr stał kilka miesięcy nie używany i oczywiście był zalany wodą.Ostatni raz jak go używałem to ph było poniżej lub ok 6. Czy to oznacza,że muszę wymienić wkłady lub membranę?


RE: Filtr RO-wymiana wkładów? - Ruki - 02-03-2016

Jest dobrze. Wink Ważne, że twardości masz zerowe, pH ulegnie zmianie po "wychwyceniu" z powietrza CO2.


RE: Filtr RO-wymiana wkładów? - schmeichel - 02-03-2016

Dzięki za odpowiedzSmileCzytałem,że wkłady wymienia się co pół roku ale skoro parametry mam dobre to dopóki się nie zmienią kh i gh to nic nie ruszać??Co będzie wyznacznikiem tego,że muszę wymienić wkłady i membranę?


RE: Filtr RO-wymiana wkładów? - Kierowca Bombowca - 02-03-2016

Parametry gh i kh jak w kranie? Wink


RE: Filtr RO-wymiana wkładów? - adam17123 - 02-03-2016

(02-03-2016, 10:35 AM)schmeichel napisał(a): Czytałem,że wkłady wymienia się co pół roku ale skoro parametry mam dobre to dopóki się nie zmienią  kh i gh to nic nie ruszać??Co będzie wyznacznikiem tego,że muszę wymienić wkłady i membranę?

Zmiana parametrów ,membrana -znaczne zmniejszenie przepływu ro,a zwiększenie odpadu.Zaleca się wymianę co 6-mcy przy stałym użytkowaniu Wink  lecz najlepszym wyznacznikiem jest pierwsze moje zdanie.


RE: Filtr RO-wymiana wkładów? - schmeichel - 02-03-2016

Właśnie się tak zastanawiam czy nie mam zbyt dużo odpadu? Filtr RO ,membrana 0,75GP. Wyprodukowanie wiaderka z wodą(ok 20-25 l) zajęło ok 5 godzin z hakiem .Odrzutu było 5 wiaderek o podobnej wielkości tj. ok 20 l.


RE: Filtr RO-wymiana wkładów? - novi - 03-03-2016

(02-03-2016, 22:24 PM)schmeichel napisał(a): Właśnie się tak zastanawiam czy nie mam zbyt dużo odpadu? Filtr RO ,membrana 0,75GP. Wyprodukowanie wiaderka z wodą(ok 20-25 l) zajęło ok 5 godzin z hakiem .Odrzutu było 5 wiaderek o podobnej wielkości tj. ok 20 l.

Masz bardzo dobrze. Pewnie mieszkasz w bloku i woda do RO dopływa nie za zimna.
U siebie mam wodę 5`-10`C i wydajność membrany spada wtedy o połowę. W 5 godz, mam 15,5 l i odpadu 8 razy tyle, no ale ciśnienie też nie powala - max.3 atm. (spadek ponad 0,5atm na pre-filtrach - mam 3 plus węglowy. Membrana też 75GP- nowa.


RE: Filtr RO-wymiana wkładów? - schmeichel - 03-03-2016

Mieszkam w domu rodzinnym na wsiSmileTemperatura mojej kranówki wynosi ok 9 stopni. Czy jak jest zimniejsza to wydajność jest większa?Oczywiście rozumiem fakt,że ciśnienie wody jest rożne.


RE: Filtr RO-wymiana wkładów? - novi - 03-03-2016

pisałem:"Wyższe ciś. w instalacji zapewni większą wydajność- ilość dm3/h RO ale już jej czystość nie zależy od ćiś.
Równie dobrze, a nawet bardziej zależy wydajność RO od temp.-> wydajność membrany podawana jest dla wody zasilającej o temp. 25`C a już dla (jak u mnie zimą) wody o temp. 5`C ta wydajność spada o 50% (dlatego prefiltry -4 szt.- mam przy kaloryferze :-) a spadek ciś. w sieci z 3,5 do 1,5atm obniża wydajność też o 50% "


RE: Filtr RO-wymiana wkładów? - adam17123 - 04-03-2016

(02-03-2016, 22:24 PM)schmeichel napisał(a): Właśnie się tak zastanawiam czy nie mam zbyt dużo odpadu? Filtr RO ,membrana 0,75GP. Wyprodukowanie wiaderka z wodą(ok 20-25 l) zajęło ok 5 godzin z hakiem .Odrzutu było 5 wiaderek o podobnej wielkości tj. ok 20 l.

No to szału nie ma powiem Wam szczerze  Sad  u siebie przy 75gpd mam 10l/h czystego ro .Czasem na starcie popełnia się błąd przy płukaniu filtrów co grozi zapchaniem membrany i taki właśnie efekt powstaje.