Cichlidae.pl - podyskutujmy o pielęgnicach
[450 l ] Rio nanay - Wersja do druku

+- Cichlidae.pl - podyskutujmy o pielęgnicach (https://cichlidae.pl)
+-- Dział: Prezentacje (https://cichlidae.pl/forum-23.html)
+--- Dział: Prezentacje zbiorników (https://cichlidae.pl/forum-24.html)
+---- Dział: Akwaria z pielęgnicami (https://cichlidae.pl/forum-69.html)
+---- Wątek: [450 l ] Rio nanay (/thread-5839.html)

Strony: 1 2 3 4 5


[450 l ] Rio nanay - Draughtell - 11-06-2015

Ze sporym poślizgiem ale już wszystko w dobrym kierunku Smile 

zostało do złozenia :
Pokrywa + oświetlenie.   i oczekiwanie na dzien "0" czyli przenoszenie ryb z 275l  

Szafka zmontowana, akwarium stoi zalane pod wzmocnienia niech się uleży mata i  podłoga przyzwyczai do ciężaru. Poziomowanie szafki zajęło mi 2 dni , niestety panelowa podłoga lubi siadać pod ciężarem.
Teraz po zalaniu jest różnica 1 mm miedzy lewą a prawą stroną akwa. przód tył wszystko ok Smile 

RO sie filtruje  potrzebuje jakies 180 litrów   a reszta wody ze starego baniaka trafi. 

Parę fotek ze stojącego już akwarium i moczących się korzonków:

     
   
   
   
   


Uaktualnienia w razie nagłych zdarzeń na bieżąco (  oby nic nie pękło ) 


RE: [450 l ] Rio nanay - tatakuby - 11-06-2015

Szykuje sie niezła gnojówka Wink Co planujesz?


RE: [450 l ] Rio nanay - Draughtell - 11-06-2015

Obsada zmieni się kosmetycznie względem tego co pływa u mnie w 275 i pomniejszych akwariach Smile 
Czyli do 450 trafi: 
17 x Pterophyllum sp. Rio Nanay ( 6 x dzikus , 5 x F1 ) + 6 maluchów z mojego rozmnożenia Dzikusków Smile  ( zostanie coś koło 10 jak wszystkie podrosną)  [ na dzień dzisiejszy mam na wymianę /sprzedaż  3 albo 4  wyrosnięte F1  tzn takie ponad 17 cm w petwach ] 

Wszystkie  Otocinclus affinis   a  z tego co widziałem wieczorkiem na szybie jest ich wiecej niż wpuszczałem  do akwa Smile

2 x Loricaria parva   ( nad nimi sie dalej zastanawiam czy je wpuscic )


W drodze już jest 2 haremiki 1+2  Apistogramma bitaeniata F1

14 x Nannostomus  mortenthaleri WF  ( docelowo ma pływać 30 sztuk)

Ciągle poszukuje  L 226 i oczywiście szukam jakiś kirysów na dno Smile   Pandy trafią do kolegi a w zamian szukam czegoś z Rio nanay Smile 


No i na koniec dnia musiałem spuścić wodę z akwarium, jutro trzeba wszystko zdjąć i sprawdzić czemu 2 nóżki o wytrzymałości do 500 kg delikatnie tąpnęły  Sad 


RE: [450 l ] Rio nanay - Draughtell - 16-06-2015

Szafka po drobnych poprawkach już działa jak trzeba Smile nóżki  poprawione.

Po 3 dniach stania akwa zalanego pod wzmocnienia, szczęśliwie wszystko się ustało , poziom co do mm w każdą stronę się trzyma.

Pokrywa gotowa:
   


No i pierwsza próba ułożenia czegoś z badylków które mam(słaba jakość fotki) :
   


RE: [450 l ] Rio nanay - Draughtell - 28-06-2015

Minęły prawie 2 tygodnie, woda sobie pracuje, korzenie ułożone. Elektryka i hydraulika w szafce prawie ukończona.  
W tym tygodniu  ryby już trafią w końcu do nowego domku.
Czeka mnie najtrudniejsza część operacji czyli przeniesienie i podłączenie kubła z narożnego  tutaj. Wiąże się z tym jeszcze dokończenie "hydrauliki"  na 2 prefiltrach , ale to już potrzebny jest kubeł i dopasowanie tego na gotowo.

Pleśń na korzeniach przełożonych ze starego akwarium rośnie jak opętana Smile 

Ph zbite do docelowego czyli 5.0 

Na razie świeci się jedna Belka 8000 k 

docelowo ma jeszcze świecić niebieskie z czerwonym + na 3-4 godziny dziennie dodatkowa belka z 6500 k ( takie południowe słoneczko) 

tak się prezentuje od przodu:
   

a tak rzut z góry:
   


RE: [450 l ] Rio nanay - Adrian - 28-06-2015

Nie dolewasz więcej wody ?


RE: [450 l ] Rio nanay - Draughtell - 28-06-2015

Wodę doleje do końca,jak już będę przekładał ryby i filtr z drugiego akwarium. Ponad 200 litrów dojrzałej wody nie będę marnował przecież Smile   a w dojrzewaniu  akwarium nie przeszkadza połowa wody.


RE: [450 l ] Rio nanay - tatakuby - 28-06-2015

Fajowo te korzenie wygladają. Czym zbijasz ph?


RE: [450 l ] Rio nanay - Draughtell - 29-06-2015

Dzięki.  

ph zbijam w dwojaki sposób. Po pierwsze  Discus buffer  Seachema,  i na dokładkę  JBL-owski  ph minus.
Pozwala to na dość stabilne ustawienie ph.  Ale to wszystko tylko do czasu aż uda mi się zdobyć normalny kwas. 

Co do discus buffer  to świetnie stabilizuje ph na poziomie 5,5 - 5,8. a Środek JBL dobija ładnie do 5,0 -5,3  
choć nie powinno się go używać przy PH poniżej 7  wedle instrukcji.


RE: [450 l ] Rio nanay - Draughtell - 29-06-2015

Dziś  kosmetycznie poprzekładane korzenie zrobiłem 2 belkę oświetlenia czerwone i niebieskie światło.

Oto  efekty:
Czerwone + niebieskie: 
   

Sama białe 8000 k :
   


i oba naraz: