Cichlidae.pl - podyskutujmy o pielęgnicach
dieta pielegnicy managuanskiej - Wersja do druku

+- Cichlidae.pl - podyskutujmy o pielęgnicach (https://cichlidae.pl)
+-- Dział: Dyskusje ogólne (https://cichlidae.pl/forum-46.html)
+--- Dział: Żywienie pielęgnic (https://cichlidae.pl/forum-53.html)
+--- Wątek: dieta pielegnicy managuanskiej (/thread-5660.html)

Strony: 1 2


dieta pielegnicy managuanskiej - Rademenes - 11-04-2015

Podpowiedzcie czym karmic managuanskie obecnie dostaja fileta tilapii serca z indyka i granulki cichlid&arowana co jewzcze im dawac? Rybcie maja okolo 30cm


RE: dieta pielegnicy managuanskiej - rafau - 11-04-2015

Z serca bym zrezygnował, zapewne ryby nie pływają w wysokiej temperaturze? Polecam krewety, dobrze wpłyną na łuski, czerwone czy pomarańczowe mrożone z zoologa powinny być chętnie brane. Poza tym są zdrowe i nie utuczą Ci z ryb prosiaków. Od czasu do czasu i żywa krewetka byłaby dobrą odmianą. Lato idzie, ja swoim severum i pawim dzisiaj ukopałem dżdżownic w przydomowym ogródku. Ile było radochy w akwarium! Big Grin A jakie MMA! Wyobraź sobie robala 10-centymetrowego i dwie ryby po obu końcach, ciągnące każda w swoją stronę to spaghetti Smile
No i cóż na koniec - żywczyk! Tylko najlepiej sobie samemu podchodować jakieś mieczyki czy gupole, nie prosto ze sklepu, żeby zarazy nie przynieść. Mam w jednym kotniku 112-litrowym hodowlę krewetek red cherry i gupolków. Pogłowie jednych i drugich regularnie redukuję... Wink


RE: dieta pielegnicy managuanskiej - Rademenes - 12-04-2015

Temperatura 26 grzalka wylaczona jest tak mi trzyma temperatura pokojowa.. co do krewet zapomnialem napisac czasem jedza piaskowe sredno podchodzily moze lepsze koktajlowe beda? Dzdzownice mam w okolicy goscia co sprzedaje kalifornijskie kiedys dawalem pawim fajny widok jak sobie wyrywaly  z pyskaSmile zywca chcialem sobie naprodukowac ale zdobylem parke szmaragdowych i tyle zywca sobie pojadly many co nic bo tylko kilka mieczykow a musialem zwolnic drugie akwa dla szmaragd:p podsumowujac przystopowac z sercem przyzwyczaic do krewetki i robaczkow bardziej..
Dzieki za odpowiedzSmile


RE: dieta pielegnicy managuanskiej - rafau - 12-04-2015

Serca weg bo do ich prawidłowego (szybkiego znaczy się) trawienia potrzebna jest jeszcze wyższa temperatura, co praktykują paleciarze. Jaguary raczej takich temperatur nie preferują Smile


RE: dieta pielegnicy managuanskiej - piotrK - 12-04-2015

(12-04-2015, 12:10 PM)rafau napisał(a): Serca weg bo do ich prawidłowego (szybkiego znaczy się) trawienia potrzebna jest jeszcze wyższa temperatura, co praktykują paleciarze. Jaguary raczej takich temperatur nie preferują Smile
A przede wszystkim to ryby a nie koty, od których wzięły swoją popularną nazwę, więc nie potrzebują karmy w postaci drobiu Big Grin


RE: dieta pielegnicy managuanskiej - Rademenes - 15-04-2015

Moj samiec sie czai jak kot Big Grin kurde krewety nie bardzo im podchodza ostatnio sprobowalem znow ze stynka ale tez lipa przeglodze je chyba i moze zaczna jesc cos dla odmiany


RE: dieta pielegnicy managuanskiej - cornholio01 - 15-04-2015

stynka,żywiec,robal,filety - jedzą wszystko,przynajmniej moje,wielkość podobna


RE: dieta pielegnicy managuanskiej - Rademenes - 15-04-2015

A widzisz moje stynki nie chca jesc a co do robali to tylko dzdzownice czy co innego im dajesz? Myslalem nad drewnojadami ale nie wiem czy one moge je szamac..
Fileta jedza


RE: dieta pielegnicy managuanskiej - cornholio01 - 17-04-2015

dzdzownice,ochotke - wszystko jedzą,granulaty też ale rzadko daje


RE: dieta pielegnicy managuanskiej - Skrzypeczek - 18-04-2015

Spróbuj z żabkami Smile