Cichlidae.pl - podyskutujmy o pielęgnicach
Hodowlane 160 litrów - Wersja do druku

+- Cichlidae.pl - podyskutujmy o pielęgnicach (https://cichlidae.pl)
+-- Dział: Prezentacje (https://cichlidae.pl/forum-23.html)
+--- Dział: Prezentacje zbiorników (https://cichlidae.pl/forum-24.html)
+---- Dział: Akwaria z pielęgnicami (https://cichlidae.pl/forum-69.html)
+---- Wątek: Hodowlane 160 litrów (/thread-5271.html)

Strony: 1 2


Hodowlane 160 litrów - arribada - 16-01-2015

Obsada: hemigrammus rhodostomus, otocinclus affinis, carnegiella strigata and apistogramma erythrura (rio mamorè).
Nie jest to zbiornik biotopowy ale hodowlany. Uczę się utrzymywać równowagę biologiczno-chemiczną w akwarium oraz podpatruję interesujące mnie ryby i rośliny.
Pozdrawiam

                                   


RE: Hodowlane 160 litrów - junior8 - 17-01-2015

Fajnie zaciemnione akwarium przez rosliny. Dodajesz czegoś ze ci tak rosną te rosliny? 


RE: Hodowlane 160 litrów - arribada - 17-01-2015

Pod żwirem mam substrat ale tylko w tylnej części akwarium a do wody po podmianie dodaje mikro i makro (już nie długo bo mi się kończą).


RE: Hodowlane 160 litrów - Kierowca Bombowca - 17-01-2015

Fajny dekoracyjny baniak.


RE: Hodowlane 160 litrów - adam17123 - 18-01-2015

Zbiorniczek miły dla oka Wink ,ale podłoże chyba nie najlepsze jak dla apisto? no chyba,że foto zmienia tak gradację.


RE: Hodowlane 160 litrów - Qbek - 18-01-2015

Bardzo ciekawy mały "busz" Big Grin , ten korzeń po lewej to jeden wielki kawał drewna czy połączony z kilku małych części ?


RE: Hodowlane 160 litrów - arribada - 19-01-2015

(18-01-2015, 16:56 PM)adam17123 napisał(a): Zbiorniczek miły dla oka ;) ,ale podłoże chyba nie najlepsze jak dla apisto? no chyba,że foto zmienia tak gradację.

adam17123
Masz rację. Żwirek jest barwiony i nazywa się red canyon ale gradiację ma 0,8-1,2 mm. Poza tym na przodzie akwarium mam świetlówka Aqua-glo, która świeci trochę na fioletowo-czerwono. Zamierzam dołożyć biała t5 tak by doświetlić przód.

(18-01-2015, 23:59 PM)Qbek napisał(a): Bardzo ciekawy mały "busz" :D , ten korzeń po lewej to jeden wielki kawał drewna czy połączony z kilku małych części ?

Hej
Ten korzeń to trochę nie wypał. Odwiedził mnie kumpel Chińczyk i popatrzył na baniak i powiedział: korzeń nie nadaje się do akwarium. Jest to korzeń drzewa mopani z Afryki i jest przeznaczony do terrariów. Stwierdził także że bardzo ciężko będzie mi zmienić parametry wody- obecnie zbijam pH i kiepsko mi to wychodzi. Myślę, że ten korzeń działa jak swoisty bufor.
1 kawałek korzenia drzewa mopani nie gotowany i nie przygotowywany. Wsadzony do zbiornika a 2tyg póżniej doszły ryby. I tak już pozostał. Pozdrawiam

ps. W filtrach mam trochę inaczej niż mają moi koledzy akwaryści. Tzn.: przed gąbkami mam ceramikę nie porowatą dla zatrzymania większych syfów. Potem mam gąbki o 2 różnych gęstościach, potem watę JBl aby uzyskać klarowną czystą wodę. Na sam koniec mam koszyk z mediami biologicznymi o nazwie Biohome ultra mini zakupione od Richarda z kanału Pondguru YouTube. Pozdr


RE: Hodowlane 160 litrów - Qbek - 19-01-2015

Kolega z Chin raczej do końca nie miał racji, korzenie Mopani faktycznie "należy" wygotować ale tylko dlatego żeby zabić bakterie i inne nie pożądane substancje. Generalnie korzenie te są dość ciężkie i bez preparacji spadają na dno, delikatnie barwią wodę i zawierają też garbniki chociaż w mniejszym stężeniu jak np korzeń mangrowca. Faktycznie pochodzą z Afryki i są praktycznie niezniszczalne, żerować na nich lubią zbrojniki i praktycznie wszystkie L - ki. Jednak prawdą jest że substancje humusowe są wydzielane w miękkiej wodzie, więc nie walcz zaciekle z obniżeniem ph tylko zmierz twardości węglanowe i ogólne wody to wszystko się wyjaśni.

Spróbuj też zrobić test octowy z kawałkiem ceramiki z filtra a także ze żwirkiem z podłoża bo barwione żwirki lubią utrudniać nam życie Smile


RE: Hodowlane 160 litrów - arribada - 19-01-2015

(19-01-2015, 13:20 PM)Qbek napisał(a): Kolega z Chin raczej do końca nie miał racji, korzenie Mopani faktycznie "należy" wygotować ale tylko dlatego żeby zabić bakterie i inne nie pożądane substancje. Generalnie korzenie te są dość ciężkie i bez preparacji spadają na dno, delikatnie barwią wodę i zawierają też garbniki chociaż w mniejszym stężeniu jak np korzeń mangrowca. Faktycznie pochodzą z Afryki i są praktycznie niezniszczalne, żerować na nich lubią zbrojniki i praktycznie wszystkie L - ki. Jednak prawdą jest że substancje humusowe są wydzielane w miękkiej wodzie, więc nie walcz zaciekle z obniżeniem ph tylko zmierz twardości węglanowe i ogólne wody to wszystko się wyjaśni.

Spróbuj też zrobić test octowy z kawałkiem ceramiki z filtra a także ze żwirkiem z podłoża bo barwione żwirki lubią utrudniać nam życie Smile

Kolega Chińczyk jest zapalonym akwarystą biotopowym i myślę że wie co mówi, pracuje w sklepie z rybami i nie plecie 3 po 3. Ale Jemu nawet świetlówki, które nie są z Płd. Ameryki nie odpowiadają :-)
Co do korzenia to barwi wodę, ma duużą wyporność a żwirek--> strzał w dziesiątkę. Jutro zrobię test octowy. Dzięki za podpowiedź.


RE: Hodowlane 160 litrów - Ruki - 19-01-2015

Qbek ma rację, kolega z Chin się myli. Korzenie mopani są świetnymi korzeniami do akwariów i gotowanie to tylko kosmetyka(poprawiająca tonięcie). Wink I żadne drewno nie działa jak bufor przeciwko obniżeniu pH.