Cichlidae.pl - podyskutujmy o pielęgnicach
Karmienie pielęgnicy wielobarwnej - Wersja do druku

+- Cichlidae.pl - podyskutujmy o pielęgnicach (https://cichlidae.pl)
+-- Dział: Dyskusje ogólne (https://cichlidae.pl/forum-46.html)
+--- Dział: Ogólnie o pielęgnicach (https://cichlidae.pl/forum-31.html)
+--- Wątek: Karmienie pielęgnicy wielobarwnej (/thread-4777.html)

Strony: 1 2


Karmienie pielęgnicy wielobarwnej - schmeichel - 09-09-2014

Witam.Czym mogę urozmaicić dietę moich pielęgnic wielobarwnych?Obecnie stosuję na zmianęConfuseduperwit tropicala,cichlid gran tropicala oraz mrożonkiConfusedolowiec,szklarka i czarny komar.W akwa plywają jeszcze rivalutusy które dodatkowo dokarmiam pokarmem hikari cichlid staple.Myślałem o zakupie arowany tropicala w pałeczkach lubspiruliny cichlid(rownież tropicalaSmileco o tym myślicie?


RE: Karmienie pielęgnicy wielobarwnej - piotrK - 09-09-2014

Możesz spróbować podawać różne warzywa, to są roślinożerne pielęgnice. Pałeczki spirulinowe to też dobry pomysł. Okok


RE: Karmienie pielęgnicy wielobarwnej - BlackWater - 09-09-2014

Jak najmniej, najlepiej wcale tłuszczy pochodzenia zwierzęcego.  V. synspila wsuwa co na dno spadnie i lekko przygnije. Do wyżej wymienionych dodałbym suszone jabłka jako urozmaicenie diety. Zawiera witaminy z grupy B i witaminę C,  potas i błonnik. Uaru od czasu do czasu dostają. 


RE: Karmienie pielęgnicy wielobarwnej - dzikakuna - 09-09-2014

Skośnopręgie dokarmiam moczarką i rzęsą z oczka ogrodowego. Jeśli boisz się zawlec do akwarium wypławki, ślimaki lub coś gorszego to popytaj znajomych o roślinki z przycinki. Wrzuć na powierzchnie niech śrutują... Smile


RE: Karmienie pielęgnicy wielobarwnej - piotrK - 09-09-2014

DK, a mnie się wydaje że rośliny z oczka są bezpieczniejsze niż te od znajomych, no chyba że faktycznie ktoś ma akwaria czysto roślinne. Smile


RE: Karmienie pielęgnicy wielobarwnej - schmeichel - 09-09-2014

Wrzuciłem do akwa rogatka sztywnego i zobaczę czy spróbują go zjeść!Narazie mają ok 5 cm.Jeżli chodzi o warzywa i owoce to dużo czytałem o tym ale ciągle boje się ich podawać bo nie mam pewnośći na 100% skąd pochodzą!Na początku mojej przygody z akwarystyką wrzcilem na noc do akwa kawalek obranego jablka dla zbrojnika niebiekiego.Następnego dnia zamiast wody była mgła i prawdopodobnie wybiłem flore bakteryjną  a zbrojnik po kilku dniach zdechl.Od tamtej pory podaję tylko gotowe produkty.Ale czekam na jakieś pewne i sprawdzone przepisy(chodzi mi o przyrządzenie takiego posilku i w jakiej postaci miałby być podany?


RE: Karmienie pielęgnicy wielobarwnej - dzikakuna - 09-09-2014

Zielonego rogatka pewnie nie ruszą bo sztywny Big Grin ale jak zżółknie w ciepłej wodzie i zacznie obumierać to wtedy wszamają. Jeszcze możesz podawać sparzony wrzątkiem, rozdrobniony szpinak.


RE: Karmienie pielęgnicy wielobarwnej - schmeichel - 10-09-2014

Dzisiaj kupilem spirulinę forte tropicala chips(sporo droższa ale podobno lepsza od teJ cichliD spirulina jEdna ma 3% spiruliny a druga 36.NRAZIE WCINAJĄSmile


RE: Karmienie pielęgnicy wielobarwnej - schmeichel - 04-10-2014

Witam ponownie.Jaki pokarm polecacie dla tych pielęgnic jeśli chodzi o wybarwianie?słyszałem,że dobre są produkty w których składzie jest astyksantyna!chodzi mi o różowy kolor,co o tym sądzicie??


RE: Karmienie pielęgnicy wielobarwnej - piotrK - 06-10-2014

Karm je np. sparzoną marchewką, szpinakiem, sałatą, itp. bogatymi w karoteny warzywami. Poza tym płatki i niezbyt gruby granulat, OSI Spirulina, NF Cichlid Plant oraz Cichlid Color (chyba nie pomyliłem). Od czasu do czasu nie zawadzi coś mrożonego mięsnego, np. artemia albo obrane i pokrojone krewetki, ale to dużo rzadziej niż wszelkie roślinne karmy. Pamiętaj o nieprzekarmianiu swoich ryb, a łatwo o to w przypadku wszelkich "krówek".