Cichlidae.pl - podyskutujmy o pielęgnicach
[730l][SA][Prawie Rio Negro, prawie wild discus] - Wersja do druku

+- Cichlidae.pl - podyskutujmy o pielęgnicach (https://cichlidae.pl)
+-- Dział: Prezentacje (https://cichlidae.pl/forum-23.html)
+--- Dział: Prezentacje zbiorników (https://cichlidae.pl/forum-24.html)
+---- Dział: Akwaria z pielęgnicami (https://cichlidae.pl/forum-69.html)
+---- Wątek: [730l][SA][Prawie Rio Negro, prawie wild discus] (/thread-4712.html)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22


RE: [730l][SA][Prawie Rio Negro, prawie wild discus] - Marcin1027 - 22-01-2015

temat jest o san merah red rose są trochę inne


RE: [730l][SA][Prawie Rio Negro, prawie wild discus] - BlackWater - 22-01-2015

(22-01-2015, 08:38 AM)tuptuś napisał(a): Same wybarwiały się na czerwono czy i jak już to jakie podajesz "dopalacze" ? Wink
Jedyne dopalacze to granulat z Tropicala Big Grin i od czasu
do czasu krewetki za szpinakiemWink

Na wybarwienie San merah trzeba czekać prawie dwa lata.


RE: [730l][SA][Prawie Rio Negro, prawie wild discus] - tuptuś - 22-01-2015

Dla mnie różnice są pomijalne i można zrzucić na ubarwienie osobnicze Mysl
Rybcie bardzo przyjemne dla oka, coraz mniej teraz odmian oryginalnych w gąszczy tych kolorowych cudaków a sam baniak w bardzo moim typie Okok


RE: [730l][SA][Prawie Rio Negro, prawie wild discus] - junior8 - 22-01-2015

akwarium pięknie zrobione dla takich ryb. nigdy nie miałem paletek ale jak tak oglądam akwaria tego typu jak to to nachodzi mnie coraz większa chęć założenia akwarium z paletkami.


RE: [730l][SA][Prawie Rio Negro, prawie wild discus] - woojtek70 - 22-01-2015

a te korzonki to z jakiego drzewka i czy je jakoś przygotowywałeś,a akwa i rybki cudne Smile


RE: [730l][SA][Prawie Rio Negro, prawie wild discus] - BlackWater - 22-01-2015

Korzenie znalazłem na placu budowy, po wycince. Możliwe, że to buk, ale drzewa już nie było przy nich więc pewności nie mam. Zalałem w wannie gorącą wodą 75C dodałem soli i tak się grzały z godzinę i potem do akwarium. W akwarium leżały z miesiąc zanim wpuściłem ryby. Różne historie się na nich pojawiały takie jak kolorowe śluzowce. Ostatecznie zdecydowałem się wpuścić palety, które wsunęły śluzowce w moment i tak do tej pory nic się nie dzieje. Na fotce widać jeszcze drobne korzonki, ale te wszystkie już odpadły i leżą na dnie


RE: [730l][SA][Prawie Rio Negro, prawie wild discus] - woojtek70 - 22-01-2015

mam podobny,tylko grubszy też z takimi drobnymi na końcach,ponoć z migdałowca(drzewo liściaste) śluzowców była cała masa,pomimo wcześniejszego wygotowania i sparzenia wrzątkiem,cały się nie mieścił do gara,gotowany na raty,,,,,,,,sciągnąłem ich część wężem przy podmiance wody,na obecną chwilę gdzieniegdzie małe slady śluzowca,i moje kolejne pytanie,jeżeli to jest migdałowiec co sądzisz o takim korzeniu,znaleziony u mnie na działce,czysty teren,nie powoduje zmętnienia wody(wcześniej użyłem gałezi wierzby mandzurskiej,ale za miekkie były,uaru obgryzały,wręcz zjadały kawałki i syfku na dnie i w wodzie było co niemiara,woda mętnawa,masakra,jednak za delikatne),rybki w porządku,chyba zostawię,śliczny jest,bardzo naturalny

jutro nauczę sie dodawać zdjęcia i może zdecyduję się przy okazji na prezentację swojego zbiornika,to wiele ułatwi przy takich pytaniach Smile


RE: [730l][SA][Prawie Rio Negro, prawie wild discus] - BlackWater - 22-01-2015

Powiem krótko, ja się za bardzo nie "pitolę" z korzeniami. Ten dla paletek soliłem i patrzyłem,  ale do akwarium z uaru trafiły gałęzie z lasu. Opłukane i do baniaka. Moim zdaniem korzeń z działki jest okej. Jeśli oczywiście nie pędziłeś tam marchewki pestycydami Wink


RE: [730l][SA][Prawie Rio Negro, prawie wild discus] - bartosz29 - 24-01-2015

BlackWater ma racje i osobiscie robie tak samo, przynosze, zalewam wzatkiem i do baniaka, bo jak wygotowac korzen co ma 100cm, od kad mam akwarium w Angli, ze sklepu zabieram tylko ryby, rosliny reszte daje natura Wink


RE: [730l][SA][Prawie Rio Negro, prawie wild discus] - woojtek70 - 25-01-2015

jutro idę do pobliskiego lasu na zbiory Smile wszędzie pełno żołędzi,typowo bukowo dębowy,będzie dobrze