Cichlidae.pl - podyskutujmy o pielęgnicach
750 L PUSTY - Wersja do druku

+- Cichlidae.pl - podyskutujmy o pielęgnicach (https://cichlidae.pl)
+-- Dział: Prezentacje (https://cichlidae.pl/forum-23.html)
+--- Dział: Prezentacje zbiorników (https://cichlidae.pl/forum-24.html)
+---- Dział: Akwaria z pielęgnicami (https://cichlidae.pl/forum-69.html)
+---- Wątek: 750 L PUSTY (/thread-4706.html)

Strony: 1 2 3


RE: 750 L PUSTY - Marcin - 26-10-2014

(26-10-2014, 14:47 PM)Kris1984L napisał(a): Płaskoboki to nie piranie więc niech autor to sprecyzuje. A na czym opieram moją wypowiedz, miałem piranie pacu, a są to jedne z łagodniejszych pirani. Po urośnięciu do sporych rozmiarów zaczną ustalać hierarchię i w tedy będą po prostu chlapać i to bardzo.

Czytaj ze zrozumieniem, napisałem, że piraniowate płaskoboki, często nazywane piraniami...

Pacu po prostu rośnie ogromna i jak każda spora ryba chlapie gdy raptem ruszy, gdy podpłynie po pokarm, czy się wystraszy...nie ma to nic wspólnego z ustalaniem hierarchii. Potrzebują basenu i tyle Smile

Wracając do czytania ze zrozumieniem, skoro właściciel nie napisał jakie pranie będzie miał, po co skreśliłeś jego akwarium z listy nadających się dla piranii??

Takie moje zdanie i tyle Smile


RE: 750 L PUSTY - Kris1984L - 26-10-2014

(26-10-2014, 14:54 PM)Marcin napisał(a):
(26-10-2014, 14:47 PM)Kris1984L napisał(a): Płaskoboki to nie piranie więc niech autor to sprecyzuje. A na czym opieram moją wypowiedz, miałem piranie pacu, a są to jedne z łagodniejszych pirani. Po urośnięciu do sporych rozmiarów zaczną ustalać hierarchię i w tedy będą po prostu chlapać i to bardzo.

Czytaj ze zrozumieniem, napisałem, że piraniowate płaskoboki, często nazywane piraniami...

Pacu po prostu rośnie ogromna i jak każda spora ryba chlapie gdy raptem ruszy, gdy podpłynie po pokarm, czy się wystraszy...nie ma to nic wspólnego z ustalaniem hierarchii. Potrzebują basenu i tyle Smile

Wracając do czytania ze zrozumieniem, skoro właściciel nie napisał jakie pranie będzie miał, po co skreśliłeś jego akwarium z listy nadających się dla piranii??

Takie moje zdanie i tyle Smile
No to ok ja już kończę tom dyskusję.
A posta przeczytałem ze zrozumieniem dlatego napisałem co mają płaskobiki do pirani a chyba autorowi o nie chodzi. 
Ale dobra koniec rozmowy.


RE: 750 L PUSTY - Marcin - 26-10-2014

[/quote]No to ok ja już kończę tom dyskusję.
A posta przeczytałem ze zrozumieniem dlatego napisałem co mają płaskobiki do pirani a chyba autorowi o nie chodzi. 
Ale dobra koniec rozmowy.[/quote]

Tak masz rację Smile Nie ma co rozmawiać, jak się nie wie o co chodzi Smile


RE: 750 L PUSTY - Kris1984L - 26-10-2014

No to ok ja już kończę tom dyskusję.
A posta przeczytałem ze zrozumieniem dlatego napisałem co mają płaskobiki do pirani a chyba autorowi o nie chodzi. 
Ale dobra koniec rozmowy.[/quote]

Tak masz rację Smile  Nie ma co rozmawiać, jak się nie wie o co chodzi Smile
[/quote]
Weź gościu wyluzuj nierób siebie takiego prze....


RE: 750 L PUSTY - Marcin - 26-10-2014

[/quote]Weź gościu wyluzuj nierób siebie takiego prze....[/quote]

Hej, obrażasz mnie, a znów nie zrozumiałeś...Chodziło mi o to, ze dopóki właściciel nie napisze o jakie piranie mu chodzi nie wiemy o czym rozmawiać Smile Spokój tylko Cię uratuje, po co te nerwy i jak masz coś do przekazania to pisz całymi wyrazami, a nie kropkujesz Smile


RE: 750 L PUSTY - tatakuby - 26-10-2014

Mam nadzieje że Panowie już sobie popisali i na tym koniec Nerwus
Za wiele w tym temacie autor się nie wypowiedział , wiec poczekajmy az autor odpowie na zadane pytania.


RE: 750 L PUSTY - Martinezio - 26-10-2014

Specjalnie dla tych, którzy nie wierzą, jak duże mogą urosnąć pacu:

   

Jak ktoś nie wierzy, to zapraszam do warszawskiego zoo - to tam było zrobione to zdjęcie. Ten w czapce i zielonej wiatrówce to mój syn, którzy ma ok. 1,5m wzrostu - niech będzie takim punktem odniesienia Tongue


RE: 750 L PUSTY - Marcin - 27-10-2014

Dlategoż też napisałem, że pacu rośnie ogromna i potrzeba dla niej basenu Smile Opiekowałem się takimi po 30cm+ a widywałem i ponad 50cm okazy Smile


RE: 750 L PUSTY - tatakuby - 27-10-2014

Skoro już tak się chwalimy piraniami to te po mojej prawej a waszej lewej mają ponad 60 kg. Zdjęcia zrobione  Hradec Kralove w Orbi Aqwarium Wink
   
   


RE: 750 L PUSTY - Marcin - 31-10-2014

(27-10-2014, 17:17 PM)tatakuby napisał(a): Skoro już tak się chwalimy piraniami to te po mojej prawej a waszej lewej mają ponad 60 kg.

Grubo... takich nie widziałem i nie słyszałem, aby osiągały taką wagę, ani amerykańskie, ani afrykańskie Smile Chyba, że chodziło Ci o długość w cm to się i zgodzę Smile

A co właściciel wymyślił w końcu? Jakie pirki tutaj mają być? Ile ich planujesz?