Cichlidae.pl - podyskutujmy o pielęgnicach
Parosphromenus-project - spis gatunkowy - Wersja do druku

+- Cichlidae.pl - podyskutujmy o pielęgnicach (https://cichlidae.pl)
+-- Dział: Prezentacje (https://cichlidae.pl/forum-23.html)
+--- Dział: Inne ryby i mieszkańcy naszych akwariów (https://cichlidae.pl/forum-45.html)
+--- Wątek: Parosphromenus-project - spis gatunkowy (/thread-4312.html)



Parosphromenus-project - spis gatunkowy - galimedes - 21-04-2014

Witam, chciałbym zaprosić wszystkich hodowców ryb z rodzaju Parosphromenus  do udziału w spisie hodowanych gatunków/odmian organizowanym co pół roku przez Parosphromenus-project.  Jedyne co trzeba zrobić aby wziąc w nim udział to przesłać informację o nazwie gatunku który hodujemy ( aby poprawnie go zidentyfikować, można posłużyć się forum parosphromenus project - na pewno pomogą... a jeżeli dana osoba nie mówi/pisze po angielsku/niemiecku - proszę o zdjęcia na mój adres - pomogę w kontaktach z forum..)
Należy również podać ilość samców i samic oraz ewentualnie liczbę młodych.
To wszystko, ale wierzcie mi , taki spis bardzo pomaga kontrolować akwariową populację tych bardzo zagrożonych ryb.

Jeżeli jestescie członkami Parosphromenus project  - pewnie wiecie co i jak. Jeżeli jeszcze nie jesteście - to zapraszam. Jeżeli nie chcecie a trzymacie sumatrzaki - dajcie znać wyślę wasze spisy..Wink

Spóżniłem się troch z tą informacją, ponieważ spis trwa tylko do końca Kwietnia... Ale jeszcze mamy 2 tygodnie Smile

Zdjęcie  samca Parosphromenus nagyi na zachętę..Smile


Pozdrawiam i jeszcze raz zapraszam!!!
   


RE: Parosphromenus-project - spis gatunkowy - Ruki - 21-04-2014

Jak dajesz jego fotkę na zachętę to rozumiem, że i młode na sprzedaż masz? :>


RE: Parosphromenus-project - spis gatunkowy - Sverting - 21-04-2014

Do brania udziału zachęcam przede wszystkim Sneipasa i arrowb jako obecnych posiadaczy moich parek ;].


RE: Parosphromenus-project - spis gatunkowy - galimedes - 26-04-2014

Witam, co do P.nagyi to nie rozmnażałem ich metodą "intensywną" czyli jedna para w akwarium a następnie odseperowanie samicy i później samca aby otrzymać jaknajwiększą liczbę młodych... Trzymam je razem i tylko od czasu do czasu przekładam larwy do osobnego bardzo "dojżałego" akwa, gdzie nie zabierając mi dużo czasu , młode rosną sobie same a ja tylko jak widzę że są już większe zaczynam podawać im artemie i mikro. Jednakże w ten sposób nie udaje się wychować p. nagyi - zawsze przegrywa konkurencję z P.linkei których młode są w tym samym zbiorniku... ( ciężko je pomylić ze względu na odmienną budowę ciała i kształt płetw..) Ale... Będę miał na sprzedaż dorosłą parę - Arsik
Jak trochę przeżedzę obsadę zajmę się ich rozmnażaniem....
Przypominam o spisie ..... Każde zgłoszenie się liczy!!!

Podaję adres e-mail..:
census@parosphromenus-project.org

Piszecie tylko swoje imię i ilość hodowanych sumatrzaków (jak znacie to też nazwę gatunkową - jak nie to "Parosphromenus sp."


RE: Parosphromenus-project - spis gatunkowy - arrowb - 28-04-2014

Poszlo Wink


RE: Parosphromenus-project - spis gatunkowy - sneipas - 28-04-2014

Tak, u mnie plywają dwie parki P. sp blue line, już wysłałem mail-a Smile