Cichlidae.pl - podyskutujmy o pielęgnicach
Podłoża akwarystyczne - wątek zbiorczy. - Wersja do druku

+- Cichlidae.pl - podyskutujmy o pielęgnicach (https://cichlidae.pl)
+-- Dział: Dyskusje ogólne (https://cichlidae.pl/forum-46.html)
+--- Dział: Różne akwarystyczne problemy (https://cichlidae.pl/forum-41.html)
+--- Wątek: Podłoża akwarystyczne - wątek zbiorczy. (/thread-2751.html)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33


RE: Podłoża akwarystyczne - wątek zbiorczy. - Absorbus - 23-07-2013

No to bomba Smile

już chciałem go wyrzucić i byłem załamany po lekturze na forum.


RE: Podłoża akwarystyczne - wątek zbiorczy. - qbsztyk - 23-07-2013

(23-07-2013, 20:49 PM)Absorbus napisał(a): No to bomba Smile

już chciałem go wyrzucić i byłem załamany po lekturze na forum.

Jakiej lekturze? Ten piach może czasem nie być odpowiedni do kwaśnych wód. To wszystko.


RE: Podłoża akwarystyczne - wątek zbiorczy. - mei - 23-07-2013

Kreisel Kreiselowi nie równy. Ja np. trafiłam na taki, który twardości nie podnosi. Najważniejsze to badać i testować przed użyciem. Natomiast jeśli chodzi o baniaki z CA, to tak jak wyżej: taki piach będzie dobry Wink


RE: Podłoża akwarystyczne - wątek zbiorczy. - 3runer - 02-08-2013

(17-07-2013, 08:20 AM)3runer napisał(a): aktualnie załatwiam piasek z tą:
Tomaszowskie Kopalnie Surowców Mineralnych
"BIAŁA GÓRA"

mają taki do filtrów wody pitnej po 40 zł netto za tonę, ale nie pakują go w mniejsze worki, jest to piasek wilgotny

ten sam piasek suszą gazem i jeżeli Pani kierownik ich laboratorium się wypowie pozytywnie na dniach będę miał 25 kg ich piasku (cena 5 zł za wór), bo ten już wysyłają w mniejszych paczkach

jedno co mi się podoba to obsługa, w wielkiej firmie od tygodnia wymieniam maile i telefonuję, Pani, która mnie obsługuje jest bardzo miła i stara się mi odpowiedzieć na wszystkie pytania, jeżeli wszystko się potwierdzi to będzie kolejne źródło dobrego piasku

poszperałem w sieci i parę osób sobie go chwaliło

Wyżej wymieniony piasek dojechał w końcu, obsługa miła bardzo mimo moich pytań, nawet rozmawiałem z ich głównym technologiem z laboratorium, zlecenie na kwotę 6,15 pln a skakali nade mną jakbym im pół kopalni wywoził Tongue

piasek bardzo drobny 0,1-0,5 mm nie płukałem przy pierwszym pomiarze, dość szybko pył opadł

parametry początkowe :
Ph 5,5-6
Kh 0-1
w obu próbkach
I - RO
II - RO + piasek

jutro test kontrolny po 24h


RE: Podłoża akwarystyczne - wątek zbiorczy. - qbsztyk - 02-08-2013

(02-08-2013, 13:48 PM)3runer napisał(a):
(17-07-2013, 08:20 AM)3runer napisał(a): aktualnie załatwiam piasek z tą:
Tomaszowskie Kopalnie Surowców Mineralnych
"BIAŁA GÓRA"

mają taki do filtrów wody pitnej po 40 zł netto za tonę, ale nie pakują go w mniejsze worki, jest to piasek wilgotny

ten sam piasek suszą gazem i jeżeli Pani kierownik ich laboratorium się wypowie pozytywnie na dniach będę miał 25 kg ich piasku (cena 5 zł za wór), bo ten już wysyłają w mniejszych paczkach

jedno co mi się podoba to obsługa, w wielkiej firmie od tygodnia wymieniam maile i telefonuję, Pani, która mnie obsługuje jest bardzo miła i stara się mi odpowiedzieć na wszystkie pytania, jeżeli wszystko się potwierdzi to będzie kolejne źródło dobrego piasku

poszperałem w sieci i parę osób sobie go chwaliło

Wyżej wymieniony piasek dojechał w końcu, obsługa miła bardzo mimo moich pytań, nawet rozmawiałem z ich głównym technologiem z laboratorium, zlecenie na kwotę 6,15 pln a skakali nade mną jakbym im pół kopalni wywoził Tongue

piasek bardzo drobny 0,1-0,5 mm nie płukałem przy pierwszym pomiarze, dość szybko pył opadł

parametry początkowe :
Ph 5,5-6
Kh 0-1
w obu próbkach
I - RO
II - RO + piasek

jutro test kontrolny po 24h

Jak dla mnie to to za drobne.


RE: Podłoża akwarystyczne - wątek zbiorczy. - 3runer - 02-08-2013

mają też grubszy, wszystkie gradacje z atestami, też trochę mi się wydaje za miałki, ale zobaczymy co wyjdzie z tego po testach
gdzieś mi umknęła grubość piachu w tym wszystkim, jakby co będzie dla królika na balkon do piaskownicy, a zamówię grubszy


RE: Podłoża akwarystyczne - wątek zbiorczy. - Absorbus - 02-08-2013

Ja finalnie pomieszałem ten z Obi z Kreiselem

3 godzinne płukanie się opłaciło, jest OK.


RE: Podłoża akwarystyczne - wątek zbiorczy. - 3runer - 03-08-2013

Tomaszowskie Kopalnie Surowców Mineralnych
"BIAŁA GÓRA"

test piasku cd

po 24h
Ph w obu próbkach w okolicy 7
Kh w obu próbkach 0-1

następny test w poniedziałek


RE: Podłoża akwarystyczne - wątek zbiorczy. - Killifish - 03-08-2013

Mieszaj Smile

Będzie dobrze.

Fajnie, gdybyś pod mikroskopem mógł ziarna zobaczyć.


RE: Podłoża akwarystyczne - wątek zbiorczy. - 3runer - 03-08-2013

nie posiadam nic takiego, zrobię fotkę, a coś konkretnego Cię interesuje??