Cichlidae.pl - podyskutujmy o pielęgnicach
Kulinarny wątek zbiorczy - Wersja do druku

+- Cichlidae.pl - podyskutujmy o pielęgnicach (https://cichlidae.pl)
+-- Dział: Dyskusje ogólne (https://cichlidae.pl/forum-46.html)
+--- Dział: Pozaakwarystycznie (https://cichlidae.pl/forum-32.html)
+--- Wątek: Kulinarny wątek zbiorczy (/thread-1432.html)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14


RE: Kulinarny wątek zbiorczy - K-Pon - 24-07-2012

(24-07-2012, 10:21 AM)Robert M. napisał(a): No tak , jak się upomnisz to wszyscy piszą......

A tak na serio, przepis ten dostałam kilka lat temu od mojej koleżanki. Jest prosty, a bardzo efektowny i smakowity...dodam, ze roztopiony żółty ser jest przez wszystkich wyjadany w pierwszej kolejności.

Nadaje się na normalny obiad jak i małe przyjęcie domoweSmile

Marta

Jadłem ongiś schab wedle tego przepisu i polecam w całej okazałości Smile



RE: Kulinarny wątek zbiorczy - tompoz - 25-07-2012

Moje ulubione chili con carne:

W średnim garnku podgrzewamy trzy łyżki oleju wymieszane z łyżeczką pasty chili (może też być czerwone curry).
Na rozgrzany olej wrzucamy jedną dużą cebulę pokrojoną w drobną kostkę, dwa posiekane ząbki czosnku i drobno pokrojoną czerwoną papryczkę chili - smażymy aż się podrumieni.
Dodajemy 500g mielonego mięsa wołowego i dwie łyżki przyprawy do chili con carne (polecam Kotanyi) i mieszając podsmażamy jakieś 2-3 minuty.
Dodajemy 800g pomidorów w kawałkach (2 puszki) i tyle samo czerwonej fasoli (najlepiej odsączonej z puszki bo jest bardziej miękka). Zagotowujemy, mieszamy, dodajemy jeszcze łyżeczkę pasty chili, solidny kawałek cynamonu i możemy trochę podsypać tymiankiem.
Zmniejszamy ogień do średniego i gotujemy 1 godzinę mieszając co 10 minut bo czasem przywiera do dna.

Voila! Podawać gorące z mocno schłodzonym Desperadosem. ;-)

P.S. Cynamon wyjąć przed podaniem.



RE: Kulinarny wątek zbiorczy - Topielec - 26-07-2012

Tomek, uwielbiam ostre żarcie, ale niestety mój żołądek jest zbyt delikatny Sad Żeby było w wersji light to jakie proporcje przypraw byś proponował? I na ile mniej więcej osób jest powyższe? Smile


RE: Kulinarny wątek zbiorczy - tompoz - 26-07-2012

3-4 osoby się najedzą. W wersji light ograniczyłbym pastę chili / curry tylko do jednej łyżeczki przy rozgrzewaniu oleju i odpuścił papryczkę. Tak właśnie robię jak moje dzieciaki chcą żebym im ugotował ccc.


RE: Kulinarny wątek zbiorczy - Robert M. - 26-07-2012

Tomku

przepis brzmi bardzo fajnie, ale chyba naprawdę najpierw trzeba zastosować wersje light, a potem eksperymentować dalej. W najbliższym czasie wypróbuję. Jakiej firmy pastę chili używasz?

Marta




RE: Kulinarny wątek zbiorczy - K-Pon - 26-07-2012

Tomaszu przepis z jaaaajami Smile
Koniecznie wypróbuję wersje DEMO (pełen skład ale porcja na max Dwoje Smile )Smile


RE: Kulinarny wątek zbiorczy - tompoz - 27-07-2012

Osobiście używam sosu chili Heinz'a lub czerwonej pasty curry Thai Heritage.


RE: Kulinarny wątek zbiorczy - qbsztyk - 27-08-2012

Wczoraj robiłem schab według przepisu Marty, szczerze polecam Big Grin


RE: Kulinarny wątek zbiorczy - Robert M. - 31-08-2012

http://lepszysmak.wordpress.com/2010/11/19/rolada-szpinakowa-z-lososiem-i-suszonymi-pomidorami/

Jeszcze nie próbowałam osobiście zrobić jej, ale jest super w jedzeniu.

Marta


RE: Kulinarny wątek zbiorczy - Killifish - 08-10-2012

Dżem z gumijagód


SKŁADNIKI:

2 kg winogrona <tu czerwone ogrodowe, czyli gumijagody Wink >
0,5 kg cukru
1 kg gruszek
1 kg jabłek <tu malinowe>
2 torebki żel-mixu

PRZYGOTOWANIE:
Jabłka i gruszki obrać, wyciąć gniazda nasienne. Zetrzeć na tarce <duże oczka>.
Winogrona oderwać od gałązek i umyć, włożyć do garnka i lekko zgnieść, podgrzewać na małym ogniu, aż się zagotują. Gotować 5 minut. Dosypać cukier i gotować 10 minut na małym ogniu, mieszając. Dodać starte jabłka i gruszki, zagotować i pogotować na małym ogniu przez 30-40 minut często mieszając. Dodać żel-mixy i gotować mieszając jeszcze 5 minut. Gorący dżem przełożyć do słoików i od razu zakręcać słoiki i odwracać do góry dnem aby się zassały.

Smak i kolor fantastycznie oddają dobroć tego pomysłu. Z Rusty zajadamy się i haftujemy , a co, to Marta miała okazję zobaczyć, w podziękowaniu za fantastyczny przepis na schab, który dziś zrobiliśmy i zostało na jutro jeszcze Smile Był tak dobry, że Rusty po raz pierwszy od 1993 roku jadła wieprzowinę, to chyba najlepsza rekomendacja tego przepisu z 23-07-2012 Smile PALCE LIZAĆ