Cichlidae.pl - podyskutujmy o pielęgnicach
Tropheus Tanganika i ryby z Brazylii - Wersja do druku

+- Cichlidae.pl - podyskutujmy o pielęgnicach (https://cichlidae.pl)
+-- Dział: Dyskusje ogólne (https://cichlidae.pl/forum-46.html)
+--- Dział: Hodowle, sklepy, importerzy (https://cichlidae.pl/forum-47.html)
+--- Wątek: Tropheus Tanganika i ryby z Brazylii (/thread-1006.html)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21


RE: Tropheus Tanganika i ryby z Brazylii - K-Pon - 22-05-2012

Filmiki będą popołudniu ...... zapomniałem hasło do konta na YT (inny komputer Tongue ).
Ciągle mam przed oczami Yellow / Brown ...... Cudeńka.

Swoją drogą określenie Roberta "Cholerstwo" mogłem wyjąć z kontekstu choć wydaje mi się że tyczyło się C. johanna Tongue , pozostałych jestem 100% pewien. Po oglądnięciu filmików dojdzie do słowniczka jeszcze "Kurduple" by Me Tongue


RE: Tropheus Tanganika i ryby z Brazylii - dator - 22-05-2012

Cytat:
(22-05-2012, 10:52 AM)K-Pon napisał(a): Swoją drogą określenie Roberta "Cholerstwo" mogłem wyjąć z kontekstu choć wydaje mi się że tyczyło się C. johanna Tongue , pozostałych jestem 100% pewien.

Pasuje do Roberta - konkretnie i po męskuBig Grin. Od razu wiadomo o co chodzi.

To niesamowite, że Creni o takich rozmiarach w zdrowiu przebyły taką drogę. Jestem cholernie ciekaw, jak były zapakowane. Toteż solidaryzuję się w bólu z niecierpliwymi. Krzychu zapodawaj materiał, bo inaczej zawałWink.




RE: Tropheus Tanganika i ryby z Brazylii - Robert M. - 22-05-2012

Darku,

Już odpowiadam na pytanie

4 Crenicichla johanna zajmowały duży boks. Każda w ogromnym worku. Woda z dodatkiem czegoś niebieskiego. Wyglądały jakby dopiero ktoś wyjął je z rzeki.

Marta


RE: Tropheus Tanganika i ryby z Brazylii - mady haze - 22-05-2012

(22-05-2012, 13:03 PM)Robert M. napisał(a): Darku,

Już odpowiadam na pytanie

4 Crenicichla johanna zajmowały duży boks. Każda w ogromnym worku. Woda z dodatkiem czegoś niebieskiego. Wyglądały jakby dopiero ktoś wyjął je z rzeki.

Marta

Nie pamietam nazwy tego środka, ale to sa specjalne tabletki rozpuszczające sie w wodzie, które dodaje sie własnie kiedy transportuje sie ryby na duże odległości - ale mogę sie dowiedziec jakby cośWink

Ja tez je dodawalem do worków jak transportowalem ryby z UruSmile


RE: Tropheus Tanganika i ryby z Brazylii - dator - 22-05-2012

Cytat:
(22-05-2012, 13:03 PM)Robert M. napisał(a): Darku,

Już odpowiadam na pytanie

4 Crenicichla johanna zajmowały duży boks. Każda w ogromnym worku. Woda z dodatkiem czegoś niebieskiego. Wyglądały jakby dopiero ktoś wyjął je z rzeki.

Marta

Marto,
Twoje słowa, tradycyjnie, wyjaśniają wszystko.
Ale jak przystało na wzrokowca, z niecierpliwością czekam na materiał filmowy, który dopełni wszystkiego. Zwłaszcza, że bardzo zaostrzyliście apetyty, po mistrzowsku budując napięcieWink.
Chcemy filmu! Chcemy filmu! Chcemy filmu! [tłum skanduje] Big Grin




RE: Tropheus Tanganika i ryby z Brazylii - piotrK - 22-05-2012

Ale się cieszę. Kabany (Crenicichla) na pewno robią wrażenie, już na liście, którą przed odbiorem podała Marta się wyróżniały.
Przez TT znowu zachoruję na ziemki i Creni... Nie, przecież nie mogę tam pojechać i się napatrzeć... Swoją drogą, ja najbardziej czekam na G. altifrons Tapajos, bo coś mi znajomo brzmi ta nazwa.


RE: Tropheus Tanganika i ryby z Brazylii - Robert M. - 22-05-2012

Piotrze,

Będę wdzięczna za nazwę środka. Warto jak zwykle wiedzieć z czym ma się do czynieniaSmile w tej dostawie tylko Acarichthys nie miał niebieskiej wody, miał za to czarne granulki. Może także wiesz co to jest. Przypominało to grudki węgla aktywnego.

Marta


RE: Tropheus Tanganika i ryby z Brazylii - trofek - 22-05-2012

Na pleco toczyła się kiedyś dyskusja na temat jak długo mogą być transportowane ryby. Jest tam bardzo fajny wykład EyeQueue na temat chemicznych zmian wody użytej do transportu, jak również na temat czarnych granulek w workach. To faktycznie jest węgiel aktywowany.
http://pleco.com.pl/viewtopic.php?t=544



RE: Tropheus Tanganika i ryby z Brazylii - Robert M. - 22-05-2012

My pakujemy ryby nawet na 48 godzin transportu. Jest on bezproblemowy. Interesuje mnie jednak jakich preparatów używają firmy eksportowe, a one trzymają to zwykle w tajemnicy. Jednym z najlepszych są preparaty firmy Kordon.

Marta


RE: Tropheus Tanganika i ryby z Brazylii - Killifish - 22-05-2012

dokładnie, Kordon to jest to... coś o Tym wiemy już Marto.

Krzysiek, dawaj te filmy! Wink W workach jest węgiel, też tak robiłem wysyłając ryby.