Cichlidae.pl - podyskutujmy o pielęgnicach
Pokrywa czy szyby+ ledy - Wersja do druku

+- Cichlidae.pl - podyskutujmy o pielęgnicach (https://cichlidae.pl)
+-- Dział: Dyskusje ogólne (https://cichlidae.pl/forum-46.html)
+--- Dział: Różne akwarystyczne problemy (https://cichlidae.pl/forum-41.html)
+--- Wątek: Pokrywa czy szyby+ ledy (/thread-6341.html)

Strony: 1 2 3


RE: Pokrywa czy szyby+ ledy - matti1982 - 07-11-2015

Tez miałem ten problem. Zdecydowałem się na 3 szyby u mnie mają akurat 8mm. W każdej z nich mam wycięte 2 dziury - raz że łatwo karmić a dwa łatwo je ściągać bo trochę ważą.


RE: Pokrywa czy szyby+ ledy - piotrK - 07-11-2015

Zdecydowanie wystarczą z 4mm szkła Smile Cyrkulacją się nie przejmuj.


RE: Pokrywa czy szyby+ ledy - przerybiony - 07-11-2015

Wiesz ile kosztuje wywiercenie dziury w szkle? absolutnie zbędny bajer.

Jeśli chcesz pokrywę to spienione pvc a szyby pokrojone na 3 części z naciętymi rogami na łączeniach do karmienia. Dodatkowo mały kwadracik do zasłaniania trójkąta powstałego w wyniku nacięć. Tanio i prosto. Mogę CI fortę zrobić bo ja tak wszędzie robię.


RE: Pokrywa czy szyby+ ledy - kbmp - 07-11-2015

Strzel fotę jak to wygląda bo zaraz zamawiam :p


RE: Pokrywa czy szyby+ ledy - przerybiony - 07-11-2015

To szyby na akwarium 120x40. Ze swoimi szybami zapłaciłem 20,- a z szybami od szklarza 55,-. Oczywiście wszystkie dokładnie szlifowane. Szyba 4.

Za sam otwór bo też na początku myślałem tak to krzyknęli mi po 60,- za jedenSmile

Proszę fotka. Szkła na fotce mają 2 lata. Sa czyściutkie, nic sie nie zbiera, kamień itd. Jedynie podłoga na fotce troszkę brudna ale fotę robię w pokoju w którym dziś robie bramkę małą a sprzątać będę za godzinę wiec sorrySmile
   


RE: Pokrywa czy szyby+ ledy - kbmp - 07-11-2015

Mi gosciu chce za 20zl sprzedac takie :



.png   Bez tytułu.png (Rozmiar: 13.17 KB / Pobrań: 108)


39.3cm x 48.3cm zmieniłem


RE: Pokrywa czy szyby+ ledy - sbc - 07-11-2015

Nie wiem co za szklarze krzyczą dodatkowo za otwór. Jak ostatnio zamawiałem szkło na krycie akwarium to szklarz jedyne co napomniał, to żebym zamiast 4mm szkła wziął 6mm bo 4 lubi trzasnąć przy wierceniu. Koszt zamówienia więc większy odrobinę ze względu na grubość materiału.

Kbmp mierząc szkło weź pod uwagę, że stracisz po 1-2mm na każdej krawędzi ze względu na szlif.

Nie wiem też czy jest sens dzielić to na tyle elementów ile widać na zdjęciu wyżej. Akwa 120cm - ja bym wziął dwa szkła, 95 i 25cm. Do 25 doklejasz rączkę i zdejmiesz soboe w razie podmiany czy karmienia.


RE: Pokrywa czy szyby+ ledy - kbmp - 07-11-2015

"Do wycinania "wcięć" w szybie maszyna to już kosmos i za jedną taką szklarz Ci poniżej 100-150zł nie zejdzie. "

Potrzebuje wcięcia na rurki ...


RE: Pokrywa czy szyby+ ledy - matti1982 - 07-11-2015

Szklarz u którego zamawiałem szyby krzyknął mi 60 zł ale za 6 otworów - nie wiem co za cap krzyczy 60 ziko za 1????
Szyby 4 mm są dobre jak hodujesz jakieś przecinki ale sory jak masz rybę która lekko osiąga 70 -80 cm to przy uderzeniu taka szyba się rozleci w pył.
Patrząc na szyby jakie kolega zrobił na zdjęciu dla mnie za dużo zabawy i by się nie sprawdziło przynajmniej u mnie.


RE: Pokrywa czy szyby+ ledy - kbmp - 07-11-2015

Jak rozwiazujecie problemy z filtrami ? przecież jak się położy szyby to gdzie włożyć rurki ? Gościu mówi że te szkice co mu dałem to zabule nieźle..