Cichlidae.pl - podyskutujmy o pielęgnicach
Spadek przepływu filtra Fluval 205 - Wersja do druku

+- Cichlidae.pl - podyskutujmy o pielęgnicach (https://cichlidae.pl)
+-- Dział: Dyskusje ogólne (https://cichlidae.pl/forum-46.html)
+--- Dział: Różne akwarystyczne problemy (https://cichlidae.pl/forum-41.html)
+--- Wątek: Spadek przepływu filtra Fluval 205 (/thread-4099.html)

Strony: 1 2 3 4


RE: Spadek przepływu filtra Fluval 205 - bulimaster - 02-03-2014

(02-03-2014, 15:31 PM)Christo napisał(a): Trudno mi powiedzieć o co może chodzić. Jeżeli coś hamuję przepływ to filtr automatycznie chodzi głośniej. Mam klika marek kubełków ale z żadnego nie lecą białe farfocle (zwinięty kożuch bakteryjny, smar do kubła?), choć tego konkretnie fluvala nie mam. Kubeł stoi pod akwa? Jeśli masz jakąś  głowicę filtra wew. spróbuj nią "przepłukać" wyłączony kubeł zgodnie z obiegiem wody przez kilka minut. Może faktycznie jak radził Zyys nagraj jakieś filmiki z konserwacji i z pracy już w akwa, może coś na nich zobaczymy.
Niestety nie mam drugiego filtra.

Filtr stoi w prostej linii pod akwarium.


te białe farfocle to bardziej jakieś glony (?). Miałem to od zawsze i nigdy nie powodowało to problemu. Filtr zawsze to wypluwał po zatrzymaniu pracy, lub po jego czyszczeniu.


RE: Spadek przepływu filtra Fluval 205 - bulimaster - 04-03-2014

małe odświeżenie tematu.

Czy to może być powodem spadku przepływu filtra ?

https://groups.google.com/forum/#!topic/pl.rec.akwarium/Tuafy7P9HvM

mam obecnie 3 dorosłe zbrojniki niebieskie w tym akwa i około 90 młodych wielkości ok 20 mm, szykujących się powoli do sklepu.

Czy nadmierna ilość zbrojników może mieć wpływ na zarastanie filtra ?

pozdrawiam


RE: Spadek przepływu filtra Fluval 205 - Kierowca Bombowca - 04-03-2014

Śmiem wątpić żeby to było przyczyną -masz włożoną gabkę na rurce zasysającej?

Sam mam 3 dorosłe albinosy i nic się nie zapycha w JBL E900 choć akurat wlot rurki zasysającej mam u góry -inaczej nie szło zrobić Smile


RE: Spadek przepływu filtra Fluval 205 - bulimaster - 04-03-2014

(04-03-2014, 16:14 PM)Kierowca Bombowca napisał(a): masz włożoną gabkę na rurce zasysającej?

TakSmile


RE: Spadek przepływu filtra Fluval 205 - Christo - 04-03-2014

Może spróbuj czegoś z tych rzeczy...

1. Zrezygnuj z gąbek, w kuble zostaw samą ceramikę, niech woda tylko omywa wkłady, a nie przeciska się przez nie.

2. Daj na prefiltr bardzo gęstą gąbkę

3. Kup filtr wewnętrzny, ale nie kompakt tylko taki z/na otwartą gąbkę o przepływie co najmniej 600l/h, odciąży trochę kubeł

...a najlepiej wszystko na raz.Smile


Zbrojniki, nawet te nieduże jednak trochę syfu produkują.


RE: Spadek przepływu filtra Fluval 205 - bulimaster - 04-03-2014

(04-03-2014, 17:12 PM)Christo napisał(a): Może spróbuj czegoś z tych rzeczy...

1. Zrezygnuj z gąbek, w kuble zostaw samą ceramikę, niech woda tylko omywa wkłady, a nie przeciska się przez nie.

2. Daj na prefiltr bardzo gęstą gąbkę

3. Kup filtr wewnętrzny, ale nie kompakt tylko taki z/na otwartą gąbkę o przepływie co najmniej 600l/h, odciąży trochę kubeł

...a najlepiej wszystko na raz.Smile


Zbrojniki, nawet te nieduże jednak trochę syfu produkują.
Nie jestem pewien czy wyjęcie gąbek spowoduje zmianę. Są dość czyste, a dwie z nich nawet wyprane pod bieżącą wodą. po za tym nigdy nie było z nimi problemów.

Gąbka na wlocie jest dość gęsta, po za tym zdjęcie jej z końcówki zasysającej nie wpływa na prędkość przepływu wody w kwestii której jest ten wątek.


RE: Spadek przepływu filtra Fluval 205 - bulimaster - 04-03-2014

znalazłem przyczynę spadku przepływu wody; jest nią zapychanie się węża wylotowego. Za każdym razem jak wypluje te białe farfocle jest OK.

Ma ktoś powód dla czego w ciągu 2 dni wąż jest wstanie tak zarosnąć. Nigdy wcześniej tego nie miałem. Czy może być to spowodowane ilością młodych glonojadów w akwarium ?


RE: Spadek przepływu filtra Fluval 205 - Kierowca Bombowca - 04-03-2014

No,ale czym on się tam zapycha?


RE: Spadek przepływu filtra Fluval 205 - bulimaster - 04-03-2014

(04-03-2014, 21:49 PM)Kierowca Bombowca napisał(a): No,ale czym on się tam zapycha?
Jak domniemam zarasta tymi biały farfoclami - innego wyjścia nie widzę. Pytanie tylko dlaczego tak szybko, i w takim stopniu.


RE: Spadek przepływu filtra Fluval 205 - Kierowca Bombowca - 04-03-2014

Raczej zbrojniki nic do białych farfocli nie mają -nie masz waty lub czegoś w tym filtrze podobnego?